Lotnisko Łódź im. Władysława Reymonta – Wzrost Popularności Dzięki Ryanair

Lotnisko Łódź Lublinek

Lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi rozwija się w imponującym tempie. W nadchodzącym sezonie zimowym, to lotnisko będzie mogło pochwalić się najbogatszą ofertą rejsów od lat, dzięki rozbudowanej siatce połączeń irlandzkiej linii lotniczej Ryanair.

Sprawdź lotnisko łódź parking ceny

Dynamiczny Wzrost Pasażerów

W pierwszym półroczu bieżącego roku, Port Lotniczy w Łodzi obsłużył imponującą liczbę 154 tysięcy pasażerów. To wzrost o aż 158 procent w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Dla porównania, w całym roku ubiegłym z usług łódzkiego lotniska skorzystało jedynie 178 tysięcy turystów. Nie ma wątpliwości, że za tą dynamiczną poprawą ruchu pasażerskiego stoi bogata siatka połączeń oferowana przez linie Ryanair, które postawiły na Łódź w ostatnich miesiącach zeszłego roku i nie zawiodły. Szczególnie popularną trasą okazało się połączenie do hiszpańskiego Alicante, które stało się jednym z najczęściej wybieranych połączeń irlandzkiego przewoźnika w regionie.

Kolejne Połączenia w Nadchodzącej Zimie

Sukces inauguracyjnych lotów zeszłego roku zachęcił linie Ryanair do poszerzenia swojej oferty w Łodzi. W nadchodzącym sezonie zimowym podróżni będą mieli do wyboru wiele atrakcyjnych połączeń, w tym:

  1. Loty do Londynu (siedmiokrotnie w ciągu tygodnia)
  2. Połączenia do East Midlands (dwukrotnie w ciągu tygodnia)
  3. Rejsy do Dublina (dwukrotnie w ciągu tygodnia)
  4. Połączenia do Brukseli (dwukrotnie w ciągu tygodnia)
  5. Loty do Bergamo (dwukrotnie w ciągu tygodnia)
  6. Rejsy do Alicante (trzykrotnie w ciągu tygodnia)
  7. Połączenia do Malagi (dwukrotnie w ciągu tygodnia)

To oznacza, że w porównaniu z ofertą letnią, zimą pojawią się dodatkowe połączenia do Londynu i Alicante. Po dłuższej przerwie, wraca połączenie do brytyjskiego East Midlands, a zupełną nowością będzie andaluzyjska Malaga.

Prognoza na Przyszłość

Jeśli zainteresowanie nowymi połączeniami do East Midlands i Malagi spełni wysokie oczekiwania linii Ryanair, to Łódź może nie tylko osiągnąć przewidywaną liczbę 335 tysięcy obsłużonych pasażerów w ciągu roku, ale także znacząco ją przekroczyć, osiągając jeden z najlepszych wyników w historii swojej działalności. W perspektywie kilku najbliższych lat, Port Lotniczy Łódź może nawet zbliżyć się do rekordowej liczby pasażerów z 2012 roku, kiedy to przez Łódź przewinęło się imponujące 462 tysiące podróżnych. Ostatni raz barierę 300 tysięcy odprawionych osób udało się przekroczyć dziesięć lat temu.

Polecane posty