Lotnisko Poznań-Ławica: Lipiec 2023 – Rekordowa Liczba Pasażerów i Sukcesy

Lotnisko Poznań Ławica

Rewolucja w Ruchu Lotniczym na Lotnisku Poznań-Ławica

Lotnisko w Poznaniu podsumowuje wyniki przewozowe lipca 2023 roku, a rezultaty są po prostu oszałamiające. Ostatni miesiąc okazał się jednym z najwybitniejszych okresów w historii poznańskiego portu lotniczego. Z całą pewnością możemy ogłosić, że Lotnisko Poznań-Ławica wraca na szlak sukcesu. Sprawdźmy, jakie rekordy zostały pobite.

Sprawdź parking lotnisko poznań ławica

Rekordowa Liczba Pasażerów

Lipiec 2023 roku przyniósł lotnisku Poznań-Ławica znakomite wieści. W ciągu tego miesiąca z usług lotniska skorzystało blisko 315 tysięcy osób, co oznacza wzrost o ponad 20 tysięcy podróżnych w porównaniu z lipcem sprzed trzech lat, zanim pandemia COVID-19 dotknęła świat. To niesamowite osiągnięcie, oznaczające odbudowę ruchu pasażerskiego na poznańskim lotnisku na poziomie aż 108%. To także trzeci najlepszy wynik w historii tego portu lotniczego.

Odprawienie ponad 300 tysięcy pasażerów w ciągu jednego miesiąca to symboliczne przekroczenie bariery miliona obsłużonych podróżnych w całym roku. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2023 roku przez Ławicę przewinęło się już imponujące 1,1 miliona pasażerów.

Najpopularniejsze Trasy Lotnicze

Najwięcej pasażerów w lipcu 2023 roku poleciało z Lotniska Poznań-Ławica do brytyjskiego Londynu oraz norweskiego Oslo. Niezwykle dużą popularnością cieszyła się również trasa czarterowa do tureckiej Antalyi, która przyciągnęła wielu podróżnych.

Podsumowanie

Lipiec 2023 roku na Lotnisku Poznań-Ławica okazał się rewolucyjny. Rekordowa liczba pasażerów, odbudowa ruchu pasażerskiego po pandemii, i rosnąca popularność tras lotniczych, to tylko niektóre z sukcesów, jakie odnotowano. To dowód na to, że poznańskie lotnisko jest gotowe na jeszcze większe wyzwania w przyszłości i nadal będzie kluczowym graczem na mapie ruchu lotniczego w Polsce.

Polecane posty