Nowe połączenie lotnicze: Rzeszów-Jasionka do Rzymu

Lotnisko Rzeszów Jasionka

W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka przywitaliśmy pierwszy samolot z Rzymu. Firma Wizz Air zaoferuje teraz loty z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Sprawdź lotnisko jasionka parking opłaty

Rzym – atrakcyjny kierunek podróży

Rzym to miejsce, które przyciąga turystów przez cały rok, nie tylko w okresie wakacyjnym. Dlatego jestem pewien, że nasza oferta z lotniska Jasionka również cieszyć się będzie ogromnym zainteresowaniem. Możemy teraz powiedzieć, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Rozpoczęcie tego połączenia stanowi znaczący krok w rozwoju naszego Portu Lotniczego w Jasionce. To także szczególny moment, ponieważ obchodzimy na Podkarpaciu Rok Rodziny Ulmów, przed nami beatyfikacja i będziemy chcieli wykorzystać nowe połączenie do lepszej promocji tych wszystkich wydarzeń – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Wysokie zainteresowanie podróżą do Rzymu

W środę do Rzymu poleciał samolot pełen pasażerów, a przewoźnik planuje dodatkowe loty w niektóre piątki, obok już oferowanych połączeń w środy i niedziele.

Wizz Air – destynacja całoroczna

W tym sezonie wakacyjnym z Jasionki można udać się do ponad 20 kierunków, ale spośród destynacji oferowanych w lotach regularnych, na pierwszy plan wysuwa się połączenie Wizz Air do Rzymu. To destynacja dostępna przez cały rok, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i tych, którzy udają się na krótkie wypady urlopowe czy biznesowe – dodaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Nowoczesne samoloty Airbus A321neo

Samoloty na tej trasie pomiędzy Jasionką a Fiumicino, największym portem lotniczym we Włoszech, będą obsługiwane przez nowoczesne i komfortowe Airbusy A321neo. Te wąskokadłubowe, paliwooszczędne samoloty pomieszczą na pokładzie aż 239 pasażerów i charakteryzują się znaczną redukcją hałasu i emisji CO2.

Przystępność cenowa podróży

Niskie ceny biletów Wizz Air oraz bogata sieć tras sprawiają, że podróżowanie jest teraz przystępne dla wszystkich. Pasażerowie mogą planować fascynujące podróże i odkrywać świat. Cieszymy się także, że możemy obsługiwać naszą najnowszą trasę najbardziej przyjaznym dla środowiska samolotem Airbus A321 neo, co sprawi, że podróżowanie będzie nie tylko przystępne cenowo, ale także bardziej zrównoważone. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich pasażerów na pokładach naszych samolotów – mówi Zsuzsa Trubek, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Pierwsze połączenie z Rzymem zostało ciepło przyjęte. Polscy piloci otrzymali pamiątkowy tort, a załoga samolotu zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z wicemarszałkiem Piotrem Pilchem oraz prezesem Adamem Hamryszczakiem. Już w terminalu pasażerowie mogli poczuć klimat i smaki Italii.

Polecane posty