Rekordowy Sierpień na Lotnisku Jasionka: Ponad 121 610 Pasażerów Obsłużonych

Lotnisko Rzeszów Jasionka

Lotnisko w Jasionce osiągnęło niezwykły wynik w sierpniu tego roku, obsługując dokładnie 121 610 pasażerów. Ten oszałamiający rezultat przewyższa lipcowy rekord, a najpopularniejszym celem podróży stała się turecka Antalya, gdzie odnotowano ponad 120 startów i lądowań!

Sprawdź lotnisko jasionka parking cena

Istotna Rola Lotniska w Rozwoju Społeczno-Gospodarczym

Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, podkreśla, że wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają, jak ważną rolę społeczno-gospodarczą odgrywa to lotnisko dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz sąsiednich regionów.

Wzrost Popularności Lotów Czarterowych

Cieszy nas zwłaszcza wzrost liczby pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Obecnie liczba ta w ciągu jednego miesiąca jest porównywalna do liczby pasażerów sprzed kilku lat w trakcie całego sezonu letniego. Ten wzrost może być także odzwierciedleniem obecnej sytuacji finansowej, jakości życia mieszkańców naszego regionu oraz ich gotowości do odkrywania pięknych miejsc na świecie – dodaje Adam Hamryszczak.

Wybór Najpopularniejszych Kierunków

W sierpniu to głównie loty czarterowe do takich miejsc jak Turcja, Grecja, Bułgaria, Albania, Czarnogóra i Egipt były wybierane przez pasażerów, a ich liczba wyniosła 45 tysięcy. Linie lotnicze Ryanair zapewniły połączenia do Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz malowniczego chorwackiego Zadaru, przewożąc prawie 33 tysiące osób. Loty LOT-em do Warszawy (często jako przesiadka), Gdańska i Nowego Jorku/Newark obsłużyły 23 tysiące pasażerów. Ponadto, 4,5 tysiąca osób skorzystało z połączeń Lufthansy do innego portu przesiadkowego – Monachium, a 4 tysiące turystów wybrało się na sierpniowe wakacje do słonecznego Rzymu z Wizz Air.

Najczęściej Odwiedzane Miasta

Tradycyjnie najchętniej odwiedzanymi miastami były Antalya (nowy lider – 22 tysiące pasażerów), Warszawa (20 tysięcy) oraz Londyn (16 tysięcy).

Podsumowanie

W bieżącym roku na lotnisku w Jasionce, które oferuje 24 kierunki do 13 różnych krajów, obsłużono do końca sierpnia łącznie 685 tysięcy pasażerów. Chociaż to imponujący wynik, nadal pozostaje on poniżej rekordowej liczby z 2019 roku, kiedy to odprawiono 772 tysiące podróżnych. Jednakże, rosnąca popularność lotniska i dynamiczny rozwój ruchu pasażerskiego sugerują, że kolejne rekordy są na wyciągnięcie ręki.

Polecane posty