Nowe Połączenie SkyExpress z Rzeszowa do Kefalonii: Rozpoczęcie Sezonu Letniego na Wysokim Poziomie

Lotnisko Rzeszów Jasionka

Wakacyjny okres rozpoczął się w Rzeszowie wyjątkowo uroczyście, ponieważ inauguracja połączenia SkyExpress z Rzeszowa do Kefalonii przypadła na Dzień Dziecka. Kefalonia, razem z Podgoricą i Rzymem, debiutuje w tegorocznej siatce połączeń rzeszowskiego portu.

Sprawdź lotnisko rzeszów parking

Nowe Połączenie do Kefalonii

Rozpoczęcie sezonu letnich czarterów w Rzeszowie rozpoczęło się z wielkim entuzjazmem. W tym samym tygodniu pierwsi turyści z regionu odlecieli również w kierunku greckiego Zakynthos i tureckiego Bodrum. Trasa do Antalyi, bezsprzecznie najpopularniejszego kurortu wśród urlopowiczów, ruszyła już przed blisko dwoma miesiącami.

Kefalonia – Klejnot Archipelagu Jońskiego

Kefalonia, największa wyspa w Archipelagu Wysp Jońskich i szósta pod względem rozmiaru w Grecji, jest prawdziwym klejnotem Morza Jońskiego. Słynie z posiadania nie tylko jednych z najpiękniejszych plaż, ale także z malowniczych górskich krajobrazów.

Niewątpliwie najsłynniejszą plażą jest Myrthos, położona u stóp dwóch imponujących gór Agia Dynati i Kalon Oros. To miejsce zachęca pasażerów do odwiedzin greckiego kurortu rzeszowskiego portu. Kefalonia jest idealnym miejscem na spędzenie wymarzonych wakacji, oferując bogactwo atrakcji, od plażowania po wędrówki po pięknych szlakach górskich.

Szeroka Siatka Połączeń

W trwającym sezonie letnim Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka posiada imponującą ofertę lotów na dwudziestu trzech kierunkach, z czego jedenaście to połączenia czarterowe. W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się również trasa linii Wizz Air do Rzymu, a nieco później w ofercie rzeszowskiego portu pojawią się również Albania i Czarnogóra.

Bogactwo Wyboru

Szczególnie atrakcyjne wydają się kierunki czarterowe, ale nie można też zapominać o regularnych połączeniach do Rzymu, Zadaru czy Gdańska. Prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, Adam Hamryszczak, komentując wakacyjną siatkę połączeń, zaznaczył, że oferta jest zróżnicowana i dostosowana do potrzeb podróżnych.

Najczęściej realizowaną trasą będzie ta na Lotnisko Chopina w Warszawie. W szczycie sezonu letniego PLL LOT będzie obsługiwać ten kierunek aż trzydzieści dwie razy w ciągu tygodnia. To zapewni podróżnym z Rzeszowa dogodne przesiadki w ramach rozbudowanej siatki połączeń przewoźnika ze stołecznego portu.

Od początku bieżącego roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało już przeszło 330 tysięcy pasażerów. To dowód na rosnącą popularność tego strategicznego huba dla podróżnych w południowej Polsce.

Polecane posty