Pożar samochodów na parkingu przy lotnisku w Rębiechowie: Dramatyczne wydarzenia

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Tragedia na parkingu lotniskowym

W dniu 14 lipca doszło do dramatycznego wydarzenia na jednym z parkingów w pobliżu lotniska w Rębiechowie. Samochody na tym parkingu stanęły w ogniu, wywołując ogromne straty materialne.

Sprawdź lotnisko gdańsk parking długoterminowy

Rozprzestrzeniający się ogień

Pierwotnie informacje wskazywały na jedno płonące auto, ale niestety ogień szybko przeniósł się na sąsiednie pojazdy. W sumie spłonęło aż 10 samochodów. Na szczęście w akcji gaśniczej uczestniczyło 5 zastępów Straży Pożarnej, które zdołały opanować sytuację.

Wysokie straty materialne

Pożar pojawił się w jednym z zaparkowanych samochodów, ale niestety ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił. Z 10 pojazdów, 4 zostały całkowicie zniszczone przez ogień, a pozostałe 6 jest w różnym stopniu uszkodzone. Mimo skutecznego gaszenia pożaru, straty materialne są znaczne.

Szybka reakcja służb ratowniczych

Kilka minut po godzinie 17. w piątek, 14 lipca, Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na jednym z parkingów w okolicach lotniska w Rębiechowie. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gdańsku.

Rozprzestrzenienie ognia

Parkingi na lotnisku często charakteryzują się tym, że samochody stoją bardzo blisko siebie. To właśnie ta bliskość spowodowała, że ogień z jednego pojazdu szybko przeniósł się na sąsiednie auta. W krótkim czasie pojawiły się kolejne sygnały o pięciu płonących autach, co zmusiło do skierowania na miejsce trzech kolejnych zastępów Straży Pożarnej.

Wciąż trwa akcja gaśnicza

Bryg. Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, poinformował, że akcja gaśnicza jest wciąż w toku. Warto zaznaczyć, że pożar wybuchł poza obrębem lotniska, dlatego lotniskowa straż pożarna nie uczestniczyła w akcji. Niemniej jednak, w sytuacjach szczególnego zagrożenia, taka pomoc jest możliwa.

To dramatyczne wydarzenie na parkingu przy lotnisku w Rębiechowie pokazuje, jak ważne jest szybkie i skuteczne działanie służb ratowniczych w przypadku pożarów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, ale straty materialne są znaczące. Dochodzenie w tej sprawie będzie musiało wyjaśnić, co było przyczyną tego tragicznego pożaru.

Polecane posty