W Paczce Zamiast Odzieży: Diego, Tropiący Pies, Odkrywa Narkotyki

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Wspaniałe osiągnięcie tropiącego psa Diego w służbie celno-skarbowej!

Sprawdź lotnisko gdańsk parking cennik

Diego – Niezawodny Biskoptowy Labrador Retriever

Diego, biszkoptowy Labrador Retriever, który ma na swoim koncie już 4-letnią karierę w Służbie Celno-Skarbowej, specjalizując się w odurzających substancjach. Razem z jego oddanym przewodnikiem, para ta działa w Oddziale Celnym Portu Lotniczego w Gdańsku-Rębiechowie, gdzie ich głównym celem jest zwalczanie nieprawidłowości w obrocie towarowym i ruchu pasażerskim.

Tropienie Narkotyków przez Diego

Diego może pochwalić się wieloma sukcesami. W ubiegłym tygodniu, podczas rutynowej kontroli przesyłek kurierskich w jednej z firm operujących na gdańskim lotnisku, Diego zwrócił uwagę na jedną z paczek, która przybyła z USA. Oficjalna deklaracja wskazywała, że zawiera ona odzież. Jednakże, nasz niezawodny pies służbowy miał inne zdanie i wyraźnie sygnalizował swojemu przewodnikowi, że coś jest nie tak.

Okazało się, że Diego miał absolutnie rację. Jego doskonały nos wyczuł obecność blisko 500 gram marihuany ukrytej w przesyłce. To już kolejny sukces Diego na lotnisku, po tym, jak w marcu 2023 roku wykrył podobną ilość narkotyku.

Dalsze Działania w Śledztwie

Dalsze czynności w tej sprawie zostaną przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Diego nadal pozostaje nieocenionym aktywem w walce z nielegalnym obrotem narkotykami na lotnisku w Gdańsku-Rębiechowie.

Całe wydarzenie potwierdza, jak ważną rolę odgrywają tropiące psy, takie jak Diego, w zapobieganiu przemytu narkotyków i innych nielegalnych substancji przez granice kraju. Jego zdolności i determinacja sprawiły, że wiele niebezpiecznych substancji nie trafiło na rynek, co stanowi znaczący wkład w bezpieczeństwo społeczności lokalnej oraz całego kraju.

Polecane posty