Rodzinny lot z Poznania do Turcji – Historia Skandalu na Ławicy

Lotnisko Poznań Ławica

Skandal na Lotnisku Poznań – Ławica

Sobota, 29 lipca, to data, która na zawsze pozostanie w pamięci personelu obsługującego loty na lotnisku Poznań – Ławica. Tego dnia miała odbyć się podróż samolotem do słonecznej Antalyi w Turcji. Niestety, to wydarzenie stało się jednym z najbardziej skandalicznych epizodów w historii tego lotniska, a wszystko za sprawą pary w wieku 43 i 45 lat.

Sprawdź parking krótkoterminowy ławica

Pijańka i Wybuch Agresji

Według relacji pracowników linii lotniczej, para ta nie tylko zignorowała polecenia obsługi, ale także zachowywała się agresywnie wobec załogi i innych pasażerów. Nieobyczajne słownictwo i brak szacunku były na porządku dziennym. Porucznik Paweł Biskupik z Straży Granicznej informuje nas, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Interwencja i Mandaty

Personel lotniczy był zmuszony zastosować środki przymusu bezpośredniego, co oznaczało użycie kajdanek. Dodatkowo wezwano policję. Badanie alkomatem wykazało, że para miała 1,6 i 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W konsekwencji trafili do izby wytrzeźwień.

Dramat Dzieci

Najbardziej poruszającym aspektem tej sytuacji były dzieci pary, które miały zaledwie 7 i 10 lat. Z powodu zachowań rodziców, ich obiecane wakacje zamieniły się w koszmar. Dzieci zostały przekazane najbliższej rodzinie, co niewątpliwie było dla nich traumatycznym przeżyciem.

Konsekwencje Pijaństwa

Para nie tylko straciła szansę na upragnione wakacje, ale także została ukarana mandatami karnymi za naruszenie przepisów porządkowych na pokładzie samolotu. Kara wyniosła 500 i 200 złotych.

Podsumowanie

Skandaliczne wydarzenia na lotnisku Poznań – Ławica pozostaną na długo w pamięci personelu i pasażerów. To przestroga przed nadmiernym spożyciem alkoholu przed lotem oraz przypomnienie o konieczności szacunku i kultury w podróżowaniu.

Polecane posty