Rekordowy Wzrost Ruchu na Lotnisku Poznań-Ławica

Lotnisko Poznań Ławica

Zobacz, jak poznańskie lotnisko bije rekordy i rośnie jeszcze mocniej po okresie pandemii koronawirusa.

Sprawdź ławica parking długoterminowy

Rekordowy Lipiec

Lipiec to miesiąc, który przyniósł nie tylko upalne dni, ale także rekordowe osiągnięcia dla Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Błażej Patryn, rzecznik prasowy lotniska, z dumą informuje, że w minionym lipcu liczba obsłużonych pasażerów wyniosła imponujące 356 487 osób.

Nie tylko Lipiec

To jednak nie jedyny rekord, jaki udało się pobić poznańskiemu lotnisku. To także rekord miesięcznej obsługi pasażerów w historii tego portu lotniczego. Błażej Patryn podkreśla, że to wyjątkowy okres dla lotniska.

Wzrost Ruchu Przed Pandemią

Co jeszcze cieszy, to fakt, że obecny wzrost ruchu na lotnisku Poznań-Ławica jest już większy niż przed wybuchem pandemii, czyli w roku 2019.

Imponujące Statystyki

Jeśli spojrzymy na statystyki za okres od stycznia do lipca bieżącego roku, to możemy podziwiać wynik wynoszący łącznie 1 527 959 obsłużonych pasażerów. To ogromna liczba, która świadczy o znaczącym wzroście ruchu na poznańskim lotnisku.

Popularne Połączenia

Poznań-Ławica oferuje szeroki wybór połączeń lotniczych, ale najpopularniejsze miasta, do których można dolecieć tanimi liniami lotniczymi, to Londyn, Dublin i Budapeszt. Te trasy cieszą się ogromnym zainteresowaniem podróżnych.

Kierunek Antalya

Jeśli natomiast marzysz o ciepłym wypoczynku nad Morzem Śródziemnym, to turecka Antalya jest miejscem docelowym, które cieszy się największą popularnością wśród lotów czarterowych. To doskonała opcja dla miłośników słońca i pięknych plaż.

Bogata Historia Lotniska

Poznańskie lotnisko to nie tylko miejsce o imponujących osiągnięciach, ale także o bogatej historii. Jego korzenie sięgają aż roku 1913, co czyni je jednym z najstarszych lotnisk w Polsce.

Wszystkie te osiągnięcia potwierdzają, że Poznań-Ławica to miejsce, które dynamicznie rozwija się i przyciąga coraz większą liczbę podróżnych. Oczekujemy z niecierpliwością na to, co przyniesie przyszłość dla tego lotniska i jakie nowe rekordy będzie w stanie pobić.

Polecane posty