Rekordowy Sierpień na Lotnisku Kraków-Balice: Ponad 913 000 Pasażerów

Lotnisko Kraków Balice

Wzrost Ruchu Lotniczego o 11% w Porównaniu do 2019 roku

Kraków, Polska – Lotnisko Kraków-Balice im. Jana Pawła II nadal bije rekordy popularności. Sierpień 2023 roku przyniósł imponujący wynik, obsługując ponad 913 000 pasażerów, jak donosi Natalia Vince, rzeczniczka tego małopolskiego lotniska.

Sprawdź krakow balice parking

Rekordowy Sierpień

Sierpień 2023 roku okazał się być miesiącem bezprecedensowym dla Lotniska Kraków-Balice, osiągając wynik o 11% wyższy niż ten z sierpnia 2019 roku. To znaczący wzrost ruchu lotniczego, który jest dowodem na rosnącą popularność tego lotniska wśród podróżnych.

Lepszy Wynik Niż W Poprzednim Roku

Niezwykle zachwycający jest fakt, że wynik osiągnięty w sierpniu 2023 roku przewyższył wynik z analogicznego okresu ubiegłego roku o imponujące 17%. To znakomity dowód na ciągły rozwój i doskonalenie usług na Lotnisku Kraków-Balice.

Ogółem Ponad 6 200 000 Pasażerów w 2023 Roku

Nie tylko sierpień był udany dla tego lotniska. Łącznie przez pierwsze osiem miesięcy 2023 roku na Lotnisku Kraków-Balice zarejestrowano 6 203 290 pasażerów. To niesamowity wynik, który dowodzi rosnącej popularności tego miejsca.

Oczekiwania na Przyszłość

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, wyraził swoje zadowolenie z osiągniętych wyników: „Bardzo się cieszymy, że ruch na krakowskim lotnisku dynamicznie wzrasta i przekroczył zakładane przez nas prognozy. Jest szansa, że jeszcze w tym roku powitamy 9-milionowego pasażera.”

Włoszek dodaje: „Wakacje w branży lotniczej jeszcze się nie kończą, przed nami wrzesień, miesiąc cieszący się uznaniem turystów lubiących wypoczywać z dala od zgiełku wakacyjnego sezonu, w słonecznych i nadal ciepłych o tej porze roku miastach.”

Nowe Połączenia

Niedawno informowaliśmy, że do Krakowa zawitać będą airbusy A220-300 linii lotniczych airBaltic. Począwszy od 3 maja przyszłego roku, będą one realizować regularne loty do Wilna. To kolejny krok w rozwoju Lotniska Kraków-Balice, które staje się coraz ważniejszym węzłem komunikacyjnym. Oprócz Małopolski, łotewskie linie lotnicze ogłosiły rejsy do 10 nowych miast, co na pewno cieszy podróżnych, którzy szukają nowych, atrakcyjnych połączeń lotniczych.

Wszystko to wskazuje na obiecującą przyszłość Lotniska Kraków-Balice, które nieustannie rośnie i przyciąga coraz większą liczbę pasażerów.

Polecane posty