Podwyżka Cen Biletów na Koleje Małopolskie: Jak To Będzie Wpływać na Pasażerów?

Lotnisko Kraków Balice

Nowe Ceny Biletów na Koleje Małopolskie od 2 Listopada

Od jutra, czyli od 2 listopada, pasażerowie korzystający z usług Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych poczują wzrost cen biletów. Najbardziej zauważalnym skutkiem tej podwyżki będzie oczywiście koszt podróży na krakowskie lotnisko.

Sprawdź parking kraków lotnisko

Wzrost Cen Biletów Lotniskowych

Za jednorazowy przejazd między Krakowem a lotniskiem w Balicach pasażerowie będą musieli zapłacić 17 złotych. To aż o 3 złote więcej niż dotychczas. Cena biletów na to połączenie wzrasta ponownie w tym roku. Do marca bilet kosztował bowiem 12 złotych, a następnie podrożał o 2 złote.

Polityka Taryfowa a Pasażerowie

Polityka taryfowa małopolskiego przewoźnika kolejowego zaczyna coraz bardziej odstraszać od korzystania z jego usług. Warto przypomnieć, że pociągi kursujące na lotnisko w Krakowie są wielokrotnie droższe niż przejazdy na innych, porównywalnych pod względem odległości trasach w krakowskiej aglomeracji. Trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie dla takiego taryfikatora. Specjalne ceny nie obowiązują na innych krajowych lotniskach połączonych z centrami miast koleją. Przykładowo w Warszawie czy Gdańsku podróżni za przejazd do portu lotniczego płacą tyle samo, ile na każdej innej trasie.

Alternatywa – Autobusy Miejskie

W Krakowie alternatywą dla absurdalnie drogich Kolei Małopolskich są autobusy miejskie. Jednorazowy bilet na trasie między lotniskiem a centrum Krakowa kosztuje obecnie 6 złotych.

Podsumowując, wzrost cen biletów na Koleje Małopolskie na pewno wpłynie na kieszenie pasażerów podróżujących na krakowskie lotnisko. To zagadnienie, które zasługuje na uwagę i zastanowienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę alternatywne środki transportu dostępne dla podróżnych. Warto monitorować dalszy rozwój sytuacji w kontekście cen biletów na kolej.

Polecane posty