Szczecińskie Lotnisko Otwiera Sezon Letni z Lotami do Antalyi i Burgas

Lotnisko Szczecin Goleniów

Rozpoczęcie Sezonu Letniego na Lotnisku w Szczecinie

3 czerwca 2023 roku szczeciński port odprawił pierwszych pasażerów czarterowych w trwającym sezonie letnim. Turyści odlecieli do tureckiej Antalyi. Wczoraj (6.06) wystartowała również wakacyjna trasa do bułgarskiego Burgas.

Sprawdź lotnisko szczecin goleniów parking

Czarterowe Loty z Szczecina

Lotnisko w Szczecinie rozpoczęło sezon letni. W ramach czarterowego oferowania szczeciński port umożliwia lokalnym turystom podróż do Turcji i Bułgarii. Inauguracyjnym rejsem do Antalyi odleciał komplet pasażerów, czyli 180 osób. Przelot zrealizował przeszło trzydziestoletni samolot Airbus A320-200 bułgarskiej linii Electra Airways. Kilka dni później w Porcie Lotniczym Szczecin odprawiono pierwszą maszynę do Burgas. W pierwszą podróż nad Zatokę Burgaską udało się 151 pasażerów. Rejs zrealizował airbus A320-200 European Air Charter, również latającej pod bułgarską flagą.

Bogaty Grafik Lotów

W szczycie sezonu letniego turyści będą mogli liczyć na pięć lotów do Antalyi oraz na jedną rotację do Burgas na przestrzeni tygodnia. Lotnisko w Szczecinie ma nadzieję na obsłużenie nawet 46 tys. pasażerów w trwającym, niespełna pięciomiesięcznym sezonie czarterowym. Jeśli uda się ten cel osiągnąć, szczeciński port przyjmie o 40 proc. podróżnych więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem, zbliżając się do rekordowych wyników sprzed pięciu lat.

Rzecznik Portu Lotniczego Szczecin

Krzysztof Domagalski, rzecznik Portu Lotniczego Szczecin, wyraził swoje zdanie na ten temat: „800 osób będzie korzystało z naszego lotniska w ramach połączenia ze Szczecina do Antalyi i z powrotem, co jest naprawdę super wynikiem”. Lotnisko w Szczecinie przygotowuje się do intensywnego okresu letniego, oferując wygodne połączenia dla turystów, którzy chcą odwiedzić ciepłe destynacje na wakacje.

Podsumowanie

Sezon letni na szczecińskim lotnisku rozpoczął się pełnym entuzjazmu, oferując liczne loty do Antalyi i Burgas. To świetna wiadomość dla podróżnych z regionu, którzy teraz mają dostęp do atrakcyjnych kierunków w trakcie letnich miesięcy. Lotnisko Szczecin stawia sobie ambitne cele obsługi pasażerów, co może przynieść znaczący wzrost liczby podróżujących w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Polecane posty