Rekordowy Sierpień w Lotnisku Warszawa-Modlin: Ponad 352 Tysiące Pasażerów

Lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin, w sierpniu 2023 roku, odnotowało niezwykły sukces, obsługując imponującą liczbę 352 009 pasażerów oraz przeprowadzając 2 194 operacje lotnicze, jak wynika z oficjalnego komunikatu mazowieckiego portu.

Sprawdź parking dlugoterminowy modlin

Historyczny Rekord

To niezwykły moment w historii tego regionalnego lotniska, ponieważ po raz pierwszy w jego funkcjonowaniu, obsłużono ponad 350 tysięcy podróżnych w ciągu jednego kalendarzowego miesiąca. To osiągnięcie jest absolutnym rekordem, co świadczy o tym, że pasażerowie doceniają ofertę dostępną na Lotnisku Warszawa-Modlin i chętnie z niej korzystają.

Wzrost w Porównaniu z Poprzednimi Latami

Porównując liczbę pasażerów do danych z poprzednich lat, wzrost jest imponujący. W porównaniu do sierpnia 2019 roku, liczba pasażerów wzrosła o 116,1%, natomiast w stosunku do sierpnia 2022 roku wzrost wyniósł 106,2%. Jeśli chodzi o liczbę operacji lotniczych, to wzrost wyniósł 112,9% w porównaniu do sierpnia 2019 roku, pozostając praktycznie stałym w stosunku do sierpnia 2022 roku.

Najpopularniejsze Kierunki

Wśród pasażerów Lotniska Warszawa-Modlin największą popularnością cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Dublin, Rzym, Alicante, Oslo, Mediolan, Sztokholm, Paryż, Saloniki i Ryga.

Kamień Milowy: 25-milionowy Pasażer

Wyjątkowym wydarzeniem miało miejsce po południu 10 sierpnia, gdy Lotnisko Warszawa-Modlin obsłużyło 25-milionowego pasażera, zaledwie nieco ponad 11 lat po rozpoczęciu obsługi podróżnych. Ten szczęśliwy podróżny przyleciał samolotem linii Ryanair z Rygi, stolicy Łotwy, i został uroczyście powitany serdecznymi gratulacjami ze strony portu. Oprócz tego otrzymał atrakcyjne upominki od lotniska, jego udziałowców i partnerów. Tomasz Szymczak, p.o. prezesa zarządu i wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, określił to osiągnięcie jako wydarzenie bezprecedensowe i kamień milowy dla Lotniska Warszawa-Modlin.

Legia Warszawa na Lotnisku

Lotnisko Warszawa-Modlin miało przyjemność gościć drużynę piłkarską Legii Warszawa w sierpniu. Wicemistrzowie Polski przylecieli na pokładach samolotów PLL LOT po wyjazdowych meczach w ramach eliminacji Ligi Konferencji Europy. Rozegrali zwycięski mecz z Austrią Wiedeń (5:3) oraz zremisowali z duńskim klubem Midtjylland (3:3).

Współpraca z Simple Avia Ltd

11 września bieżącego roku, Lotnisko Warszawa-Modlin podpisało wieloletnią umowę współpracy z firmą Simple Avia Ltd, mającą siedzibę w Londynie. Umowa dotyczy dzierżawy nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę hangarową wraz z odpowiednią płytą przedhangarową oraz zapleczem technicznym. Nowy obiekt umożliwi jednoczesną obsługę techniczną nawet sześciu samolotów tzw. kodu C, takich jak Boeing 737 czy Airbus 320. Planowane rozpoczęcie działalności obsługowej przewidziane jest na rok 2025.

Simple Avia Ltd specjalizuje się w różnorodnych usługach, w tym konwersjach i remontach kabin samolotów różnych typów i rozmiarów, naprawach konstrukcji i kompozytów, kontrolach i zapobieganiu korozji, a także wymianach silników i podwozia. Grzegorz Hlebowicz, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych, podkreślił, że dzięki umowie z tą firmą, Lotnisko Warszawa-Modlin zwiększy swoje możliwości obsługi samolotów, przyciągając nowych klientów zainteresowanych usługami technicznymi, tworząc nowe miejsca pracy oraz wspierając rozwój regionu mazowieckiego.

Polecane posty