Ryanair Odmawia Ponad 100 Lotów na Lotnisku Modlin. Przewidziane Utrudnienia na Terenie Lotniska

Lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin zmuszone jest dokonać wymiany oświetlenia na swoim pasie startowym. Prace remontowe zaplanowano na okres od 11 do 21 września i będą prowadzone w godzinach nocnych. W ciągu tego czasu nie będzie możliwości startu i lądowania dla żadnych samolotów. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu fly4free.pl, oznacza to konieczność odwołania nawet 140 lotów.

Sprawdź cennik parking modlin

Remont na Lotnisku Warszawa-Modlin Wprowadza Zmiany w Rozkładach Lotów

Od piątku, 11 września, przez kolejne 10 dni, prace remontowe będą przeprowadzane na lotnisku Warszawa-Modlin od godziny 20:00 do 5:30 rano. Z uwagi na wymianę oświetlenia na pasie startowym, żadne samoloty nie będą mogły operować w tym czasie. To oznacza, że Ryanair, będący głównym klientem tego portu lotniczego pod Warszawą, będzie zmuszony do odwołania części lotów.

Ryanair Odmawia Lotów w Modlinie ze Względu na Remont Pasów Startowych

  • Odwołane loty dotyczą ostatniej fali wylotowej, czyli samolotów, które opuszczają Modlin wczesnym wieczorem i powracają między godziną 23:00 a 1:00 w nocy. Jak podkreśla Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny Buzz, spółki-córki Ryanaira, w rozmowie z serwisem fly4free.pl: „Nasze samoloty bazujące w Modlinie nie będą więc wykonywały ostatniej rotacji”.

  • Na liście odwołanych połączeń znajdują się między innymi wieczorne loty do i z Budapesztu w dniach 11, 13, 18 i 20 września. Jednak to nie wszystko: w okresie od 11 do 21 września odwołane zostaną także loty do i z Katanii, Sztokholmu, Paryża, Lizbony, Helsinek, Dublina, Zadaru, Madrytu, Manchesteru oraz Eindhoven – informuje serwis.

Rekordowy Rok dla Lotniska Warszawa-Modlin

W czwartek, 10 sierpnia, na lotnisku Warszawa-Modlin zostanie obsłużony 25-milionowy pasażer od momentu otwarcia tego portu lotniczego. W pierwszym półroczu bieżącego roku lotnisko obsłużyło ponad 1,62 miliona pasażerów, co stanowi lepszy wynik niż w analogicznym okresie w roku 2019, czyli przed pandemią. Lotnisko Warszawa-Modlin rozpoczęło swoją działalność 15 lipca 2012 roku.

Podsumowanie

Wynikające z remontu odwołania lotów na lotnisku Warszawa-Modlin mogą wpłynąć na plany podróżujących. Pasażerowie powinni śledzić aktualizacje swoich lotów i być gotowi na ewentualne zmiany w rozkładach. Mimo niedogodności, warto pamiętać, że to także okazja do świętowania sukcesów lotniska, które notuje rekordowy ruch pasażerski pomimo trudności wynikających z pandemii COVID-19.

Polecane posty