Wizz Air Zamyka Połączenie z Łódzkiego Lotniska do Londynu

Lotnisko Łódź Lublinek

Wizz Air ogłosił zakończenie obsługi swojego jedynego połączenia z łódzkiego lotniska. 27 października 2023 roku odbędzie się ostatni lot w kierunku londyńskiego Luton o godzinie 9:45.

Sprawdź parking lotnisko łódź cena

Krótka Obecność Wizz Air w Łodzi

Przewoźnik Wizz Air zadebiutował na łódzkim lotnisku 16 grudnia 2022 roku, podczas szczytu sezonu zimowego. Od tego momentu podróżni mieli dostęp tylko do jednej trasy, prowadzącej do Luton, którą obsługiwano (i nadal będzie obsługiwana przez jakiś czas) dwa razy w tygodniu.

  • Po długotrwałych negocjacjach z linią lotniczą Wizz Air oraz zaangażowaniu prezydent Zdanowskiej, udało się sprowadzić przewoźnika z powrotem do Łodzi. Ten sukces oznacza dla miasta i lotniska kolejne perspektywy. Mam nadzieję, że nowe trasy będą przyciągały nie tylko mieszkańców Łodzi, ale także turystów z różnych zakątków świata, którzy będą docierać do naszego miasta drogą powietrzną. Zasada jest jasna: im więcej połączeń i pasażerów, tym lepiej dla miasta, rozwoju turystyki i promocji – mówił Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi, podczas uroczystej inauguracji kierunku.

Początkowo planowano wprowadzać nowe połączenia, ale teraz już wiadomo, że te plany nie zostaną zrealizowane. Wizz Air nie tylko nie rozszerzy swojej oferty z Łodzi, ale również całkowicie się z niej wycofa. Połączenie do Luton zostanie zawieszone wraz z końcem sezonu letniego.

  • Połączenie z Łodzi do Luton zostanie zawieszone od 27 października 2023 roku, ponieważ nie sprostało ono naszym oczekiwaniom, a siatka połączeń z Łodzi zostanie zoptymalizowana – wyjaśnił węgierski przewoźnik w odpowiedzi na zapytanie TVP3 Łódź.

Mimo rezygnacji linii Wizz Air, Łódź nadal będzie miała połączenie z Londynem dzięki linii Ryanair do Stansted. Połączenie oferowane przez irlandzką linię jest bardzo popularne, z pięcioma lotami tygodniowo. W nadchodzącym sezonie zimowym planowane jest jeszcze więcej lotów.

Polecane posty