Tajemnicze Zdarzenie na Lotnisku w Szczecinie: Opuszczony Boeing 737-800

Lotnisko Szczecin Goleniów

W dniu 17 marca bieżącego roku na szczecińskim lotnisku miało miejsce niezwykłe wydarzenie – porzucono samolot typu Boeing 737-800, który należał do linii lotniczych Azur Air Ukraine. To zdarzenie wzbudziło wiele pytań i kontrowersji w całej społeczności lotniczej. Oto szczegóły tego tajemniczego incydentu.

Sprawdź parking lotnisko goleniów

Dziwny Lądowania i Pozostawiony Samolot

Boeing 737-800 linii Azur Air Ukraine przybył na lotnisko w Goleniowie, niedaleko Szczecina, z egipskiego Sharm El Sheikh. Na pokładzie znajdowało się 150 pasażerów, którzy wybrali się na wakacje nad Morze Czerwone.

Po bezpiecznym lądowaniu, wszyscy pasażerowie opuścili pokład, a także załoga. Jednakże po opuszczeniu samolotu, nikt nie zgłosił się w sprawie dalszego losu tej maszyny.

Tajemnicze Opuszczenie

Od momentu lądowania minęło już kilka dni, a samolot nadal pozostaje opuszczony na płycie lotniska. Zarządca lotniska nalicza opłatę w wysokości 500 złotych za każdy dzień postoju.

Krzysztof Domagalski, rzecznik szczecińskiego portu, podkreśla, że obecnie nie ma informacji na temat tego, kiedy, lub czy w ogóle, ktoś planuje odebrać samolot. Linia lotnicza, do której należy maszyna, musi teraz podjąć decyzję w tej sprawie.

Historia Azur Air Ukraine

Azur Air Ukraine, wcześniej znane jako UTair-Ukraine, było ukraińską linią lotniczą zależną od UTair Aviation, z siedzibą w Ługańsku. Jednak w listopadzie 2015 roku firma została przejęta przez tureckiego touroperatora Anex Tour, który zmienił jej nazwę na Azur Air Ukraine.

To tajemnicze zdarzenie na szczecińskim lotnisku nadal pozostaje nierozwiązane. Brak informacji na temat dalszych losów tego opuszczonego samolotu budzi wiele pytań. Czy ktoś jeszcze się zgłosi, aby odebrać tę maszynę, czy może zostanie ona na stałe na lotnisku w Goleniowie? Odpowiedzi na te pytania pozostają na razie nieznane.

Polecane posty