Zmiany w Trasach Lotniczych Rainbow Tours: Tylko Dominikana na Horyzoncie

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Rainbow Tours zdecydowało o znacznym ograniczeniu swoich planów na zimowy sezon lotniczy z Portu Lotniczego Gdańsk. W rezultacie, z czterech egzotycznych kierunków pozostała tylko Dominikana. Decyzja ta była podyktowana wzrostem cen paliwa, inflacją oraz niestabilnym kursem dolara.

Sprawdź lotnisko gdańsk parking długoterminowy cennik

Nowe Trasy na Horyzoncie

Na początku roku Rainbow Tours ogłosiło ambitne plany uruchomienia bezpośrednich lotów czarterowych z Gdańska do Meksyku, Tajlandii, Kuby i Dominikany. W kolejnych miesiącach przeprowadzono intensywną kampanię reklamową, zachęcającą mieszkańców Trójmiasta do wyboru tych egzotycznych destynacji na zimowy wypoczynek. Wszystko wskazywało na to, że te nowe połączenia zyskają ogromną popularność. W końcu oferta egzotycznych podróży była jednym z brakujących elementów oferty lotniska w Gdańsku.

Realia Rynkowe i Decyzje

Niestety, rzeczywistość okazała się bardziej wymagająca, a światowa sytuacja ekonomiczna i polityczna skłoniła Rainbow Tours do wprowadzenia ograniczeń w swojej ofercie. Ostatecznie to Polskie Linie Lotnicze LOT będą jedyną opcją czarterowych lotów z Gdańska, oferując bezpośrednie połączenia tylko na Dominikanę.

Agnieszka Michajłow, rzecznik Portu Lotniczego Gdańsk, potwierdziła tę informację, dodając, że inauguracja trasy na Dominikanę planowana jest na 14 listopada 2022 roku.

Powody Ograniczeń

Według portalu Trojmiasto.pl, decyzja o odwołaniu trzech z czterech egzotycznych kierunków miała kilka przyczyn. Wzrost cen paliwa lotniczego, który sięgnął ponad dwukrotnie w ciągu roku, oraz niestabilny kurs dolara to jedne z głównych czynników. Dodatkowo, wpływ na tę decyzję miała inflacja i wzrost cen pakietów wycieczkowych. W rezultacie, turyści muszą teraz liczyć się z wyższymi kosztami swoich marzonych wakacji, co w obliczu rosnącego kryzysu gospodarczego staje się coraz bardziej problematyczne.

Wpływ na Branżę Turystyczną

Ten rok okazał się trudny dla branży turystycznej, zwłaszcza tej oferującej egzotyczne podróże. Biura podróży operują na niskiej marży wynoszącej zaledwie 2%. W takiej sytuacji nie było już możliwe dalsze cięcie kosztów, dlatego podjęto decyzję o „konsolidacji”. W praktyce oznacza to, że zimą z Gdańska dostępne będą jedynie połączenia na Dominikanę.

Alternatywy dla Klientów

Klienci, których dotknęła ta zmiana planów, zostaną poinformowani o alternatywach. Będą mieli możliwość wyboru wylotu z innego polskiego miasta, takiego jak Poznań, lub otrzymają zwrot poniesionych kosztów. Dalekodystansowe połączenia czarterowe w sezonie zimowym zostaną zrealizowane z czterech różnych lotnisk za pomocą trzech samolotów typu Dreamliner należących do Polskich Linii Lotniczych LOT.

Wyzwanie dla Lotniska

Dla Portu Lotniczego w Gdańsku, jako lotniska regionalnego, wprowadzenie połączeń dalekodystansowych stanowiło wyzwanie. Pierwszy rok działalności zawsze wiąże się z trudnościami, a obecna sytuacja tylko to potwierdziła. Niemniej jednak, Gdańsk nadal pozostaje atrakcyjnym miejscem dla podróżnych, a loty na Dominikanę pozostają dostępne.

Maciej Szczechura, członek zarządu Rainbow Tours, podsumował sytuację, stwierdzając, że to był kolejny wymagający rok dla branży turystycznej po okresie pandemii.

Polecane posty