Agresywne Zachowanie Pasażerów na Wrocławskim Lotnisku – Interwencja Straży Granicznej

Lotnisko Wrocław Strachowice

W ostatnich dniach na Lotnisku Wrocław-Strachowice miało miejsce kilka incydentów związanych z agresywnymi pasażerami, które zakłócały normalny przebieg lotów. Straż Graniczna, działając profesjonalnie, musiała interweniować w tych sytuacjach, kładąc kres zagrożeniom. Oto szczegóły tych incydentów…

Sprawdź parking przy lotnisku we wrocławiu

Incydent 1: Agresywny Pasażer na Lotnisku we Wrocławiu – Interwencja Straży Granicznej

W dniu 10 marca otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pasażera znajdującego się na pokładzie samolotu, który miał odlecieć do Wenecji. Ten nieodpowiedzialny mężczyzna nie tylko ignorował polecenia załogi, ale także wykazywał agresywne zachowanie wobec innych pasażerów, co bez wątpienia stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu – poinformował Paweł Biskupik z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna ten, mający 43 lata i będący obywatelem Polski, opamiętał się dopiero w momencie, gdy na scenie pojawiły się funkcjonariusze Straży Granicznej. Ostatecznie sam poprosił o opuszczenie pokładu samolotu. Po dokładnej legitymacji przyznał się do lekceważenia poleceń kapitana i został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

Incydent 2: Czterech Agresywnych Pasażerów na Lotnisku Wrocław-Strachowice

Kolejny incydent miał miejsce następnego dnia, tj. 11 marca. Tym razem to funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację o czterech agresywnych pasażerach znajdujących się na pokładzie samolotu zmierzającego do Manchesteru. Niestety, również oni nie przestrzegali poleceń załogi – dodaje Paweł Biskupik.

Podczas interwencji ujawniono, że agresorzy mieli wyczuwalny zapach alkoholu. W tym przypadku funkcjonariusze byli zmuszeni zastosować bardziej radykalne środki, obezwładniając rozrabiaków i doprowadzając ich do pomieszczeń służbowych siłą. Za naruszenie przepisów porządkowych na pokładzie otrzymali oni mandaty kzarządu w wysokości po 500 złotych każdy.

Wszystkie te incydenty pokazują, jak ważne jest przestrzeganie zasad na pokładach samolotów oraz jak skutecznie Straż Graniczna jest w stanie reagować na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu lotów. Pamiętajmy, że w podróży liczy się nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo, i wszelkie przypadki agresji i zakłócania spokoju innych pasażerów są stanowczo potępiane i karane zgodnie z przepisami prawa.

Polecane posty