Air Moldova Zdobywa Modlin: Koniec Monopolu Ryanaira

Lotnisko Warszawa Modlin

Linia lotnicza Air Moldova wylądowała w niedzielę na podwarszawskim lotnisku Modlin, kończąc tym samym długoletni monopol irlandzkiego Ryanaira. Prezes zarządu Portu Lotniczego Modlin, Tomasz Szymczak, jest przekonany, że to dopiero początek nowej ery dla tego lotniska, a pojawienie się nowych przewoźników jest bardzo prawdopodobne.

Sprawdź modlin parking lotnisko

Koniec Monopolu Ryanaira

W minioną niedzielę, linia lotnicza Air Moldova świętowała inaugurację swojego pierwszego lotu do podwarszawskiego lotniska Modlin. Linia ta, specjalizująca się w połączeniach z Kiszyniowa, Mołdawii, zakończyła długoletni monopol linii Ryanair na tym lotnisku. Do tej pory to Ryanair był jedynym operatorem na Modlinie.

Nowe Połączenie

Nowe połączenie między Modlinem a Kiszyniowem będzie obsługiwane trzy razy w ciągu tygodnia: w poniedziałki, środy i soboty. To otwiera nowe możliwości podróżującym między Polską a Mołdawią, zapewniając wygodniejszy dostęp do obu krajów.

Obiecująca Współpraca

Tomasz Szymczak, pełniący obowiązki prezesa zarządu Portu Lotniczego Modlin, wyraził optymizm co do przyszłej współpracy z Air Moldova. Uważa, że ta linia lotnicza będzie cennym uzupełnieniem siatki regularnych połączeń pasażerskich z Modlina.

Perspektywy Rozwoju

Oprócz zakończenia monopolu Ryanaira, przybycie Air Moldova może oznaczać również nową erę dla Portu Lotniczego Modlin. Marek Miesztalski, skarbnik województwa mazowieckiego, wyraził nadzieję, że ten krok zainspiruje innych przewoźników do podjęcia działalności na tym lotnisku.

Rozmowy z Nowymi Przewoźnikami

Nie można wykluczyć, że w najbliższej przyszłości siatka połączeń Portu Lotniczego Modlin znów zostanie poszerzona. Tomasz Szymczak podkreślił, że lotnisko obecnie prowadzi rozmowy z różnymi przewoźnikami, w tym z rejonu Bliskiego Wschodu.

Nowe Możliwości Podróżowania

Dzięki tym rozmowom, istnieje szansa na wprowadzenie nowych kierunków lotów z Modlina, co stworzy nowe możliwości podróżowania dla pasażerów. Choć jeszcze jest za wcześnie, aby wymieniać konkretne nazwy i trasy, to już teraz pojawiają się obiecujące perspektywy rozwoju.

W związku z tym, zakończenie monopolu Ryanaira na Modlinie może okazać się krokiem w kierunku większej różnorodności przewoźników i połączeń na tym ważnym lotnisku. Oznacza to, że podróżujący z Modlina mogą spodziewać się coraz większej liczby opcji do wyboru przy planowaniu swoich podróży.

Polecane posty