Katowice Airport: Lato 2023 – Nowe Trasy Lotnicze i Prognozy

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Rozwinięcie Siatki Połączeń: Katowice Airport Gotowe na Lato 2023

Katowice Airport przygotowuje się na gorący sezon letni 2023. Linie lotnicze i biura podróży wprowadzają 107 tras lotniczych, łącząc Pyrzowice z 88 lotniskami w 30 krajach. To ogromna oferta podróży dla pasażerów.

Sprawdź parking pyrzowice lotnisko

Nowe Trasy Lotnicze

W tym sezonie lato 2023 przygotowuje dla nas kilka niespodzianek. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi trasami lotniczymi:

1. Erywań, Armenia – Wizz Air (Start: 29 kwietnia)

To wyjątkowa okazja, aby odwiedzić piękne Erywań. Wizz Air otwiera nową trasę łącząc Katowice z Armenią.

2. Wenecja-Treviso, Włochy – Ryanair (Start: 29 marca)

Podróż do Włoch staje się jeszcze bardziej dostępna. Ryanair uruchamia trasę do Wenecji-Treviso.

3. Pula, Chorwacja – Ryanair (Start: 2 czerwca – 29 września)

Chorwacja to doskonałe miejsce na wakacje. Ryanair oferuje trasę do Puli od czerwca do września.

4. Warna, Bułgaria – Ryanair (Start: 4 czerwca – 27 września)

Bułgaria kusi pięknymi plażami nad Morzem Czarnym. Ryanair otwiera trasę do Warny od czerwca do września.

Niestety, nie ma już trasy do hubu Turkish Airlines, co jest pewnym rozczarowaniem dla podróżnych.

Prognozy na Sezon Letni

Prognozy na sezon letni 2023 są bardzo obiecujące. Szacujemy, że w okresie od końca marca do końca października skorzysta z naszej siatki połączeń około 3,8 miliona podróżnych. To wyjątkowo udany sezon. Cały rok 2023 może przynieść nam wynik ponad 5 milionów odprawionych pasażerów, co będzie najlepszym osiągnięciem w historii Katowice Airport.

Bogata Oferta Lotnicza

Podczas sezonu „Lato 2023” linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT i Air Dolomiti przygotowały aż 50 kierunków do 48 lotnisk w 22 państwach. To ogromna oferta podróży dla pasażerów z Pyrzowic. Oto kilka z tych kierunków:

Włochy

Najwięcej tras, aż osiem, prowadzi do Włoch. Ryanair i Wizz Air oferują podróżnym szansę na odwiedzenie takich miejsc jak Alghero, Forli, Katania, Mediolan-Bergamo, Trapani i Wenecja-Treviso.

Hiszpania

Jeśli marzysz o Hiszpanii, to masz wybór spośród siedmiu połączeń, obejmujących takie miejsca jak Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Malaga, Palma De Mallorca i Teneryfa. Wszystkie te trasy obsługiwane będą przez linię Wizz Air.

Wielka Brytania

Do Wielkiej Brytanii dostępnych jest sześć tras, z czego cztery prowadzi Wizz Air (Bristol, Leeds, Liverpool, Londyn-Luton), a dwie Ryanair (Londyn-Stansted, Manchester).

Niemcy

Jeśli Niemcy są Twoim celem, to czekają na Ciebie trzy trasy. Ryanair oferuje połączenia do Dortmundu i Kolonii-Bonn, Wizz Air natomiast do Dortmundu, a Air Dolomiti do Frankfurtu.

Pozostałe Kierunki

Ponadto, istnieje wiele innych kierunków, takich jak Grecja, Norwegia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Albania, Armenia, Czarnogóra, Gruzja, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Malta, Portugalia, Szwecja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jest także jedna trasa krajowa – do Warszawy, obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Podsumowanie

Katowice Airport przygotowuje się na niesamowity sezon letni 2023, oferując podróżnym szeroki wybór tras lotniczych do różnych krajów. Nowe trasy i prognozy na rekordową liczbę pasażerów sprawiają, że to idealny moment na planowanie swoich wakacji. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na upalne plaże, kulturowe doznania czy zwiedzanie europejskich miast, Katowice Airport ma wiele do zaoferowania. Niech lato 2023 będzie niezapomniane!

Polecane posty