Lotnisko w Szczecinie Podsumowuje Sezon Czarterowy: Rekordowa Liczba Pasażerów

Lotnisko Szczecin Goleniów

Lotnisko w Szczecinie zakończyło sezon czarterowy, a wyniki są imponujące. Przyjrzyjmy się bliżej ostatniemu sezonowi letniemu na szczecińskim lotnisku oraz przyszłorocznym planom.

Sprawdź lotnisko goleniów parking długoterminowy

Rekordowy Sezon Letni

W ostatnią środę (12.10) na Lotnisku Szczecin wylądowali ostatni pasażerowie podróżujący czarterem w sezonie letnim. Ci wakacyjni podróżnicy przybyli do Szczecina po udanym wypoczynku w tureckiej Antalyi. Tym samym lotnisko w Szczecinie oficjalnie zakończyło sezon czarterowy na 2022 rok. W okresie od 11 czerwca do 12 października przez to lotnisko przewinęło się imponujące 23,9 tysiąca podróżnych czarterowych. Ta liczba jest zbliżona do ilości turystów obsłużonych w Goleniowie w analogicznym okresie przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Obiecująca Przyszłość

Sezon letni za nami, ale przyszłość wydaje się jeszcze jaśniejsza. Szczecińskie lotnisko zapowiada, że w przyszłym roku mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mieli jeszcze więcej możliwości skorzystania z czarterowych lotów do tureckiej Antalyi. Te połączenia będą realizowane we współpracy z pięcioma renomowanymi biurami turystycznymi: Coral Travel, TUI, Nekera, Itaka i Rainbow Tours. Planuje się je uruchomić w okresie od 3 czerwca do 7 października 2023 roku.

Rozbudowana Sieć Połączeń

Oferta czarterów w Szczecinie jest coraz bardziej imponująca. Wśród dostępnych połączeń znajdują się trasy do takich miejscowości jak Dublin, Kraków, Londyn Stansted i Liverpool obsługiwane przez Ryanair, a także Bergen, Oslo Torp i Stavanger oferowane przez Wizz Air. Norwegian oferuje połączenie do Oslo Gardermoen, a PLL LOT obsługuje połączenia na Lotnisko Chopina w Warszawie.

Sezon czarterowy w Szczecinie okazał się sukcesem, a rosnąca liczba pasażerów świadczy o rosnącej popularności tego lotniska. Przyszłość wydaje się obiecująca, a mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mieli jeszcze więcej opcji podróżowania z lotniska w Szczecinie w nadchodzących sezonach letnich.

Polecane posty