Lotnisko w Rzeszowie: Rekordowy Lipiec – Nowe Horyzonty Podróży

Lotnisko Rzeszów Jasionka

Lotnisko w Rzeszowie, nieprzerwanie rozwijając swoją działalność, osiągnęło w minionym miesiącu nowy rekordowy poziom. W lipcu skorzystało z jego usług blisko 100 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost w porównaniu z okresem sprzed pandemii COVID-19. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu wyjątkowemu osiągnięciu oraz czynnikom, które do tego przyczyniły się.

Sprawdź parking lotnisko rzeszów

Rekordowa Lipcowa Fala

Lipiec 2023 roku zapisze się w historii rzeszowskiego lotniska jako miesiąc bezprecedensowego ruchu pasażerskiego. Liczba podróżujących przez Jasionkę przekroczyła 97 tysięcy osób, co stanowi imponujący wzrost o 14 procent w porównaniu z rekordowym sierpniem sprzed trzech lat, jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. Wówczas odprawiono „tylko” 85 tysięcy pasażerów. To jasny dowód na dynamiczny rozwój sektora lotniczego w naszym kraju.

Wzrost Zainteresowania

Niesamowite wyniki rzeszowskiego lotniska nie są dziełem przypadku. Z każdym miesiącem zainteresowanie lotami z Rzeszowa rosło. W styczniu tego roku liczba podróżnych wyniosła zaledwie kilkanaście tysięcy, a już po pięciu miesiącach udało się obsłużyć 60 tysięcy osób. W czerwcu przekroczyliśmy próg 80 tysięcy. To jednoznacznie dowodzi ciągłego wzrostu na rynku lotniczym w Polsce.

Kluczowe Czynniki Sukcesu

Sukces lipca można przypisać kilku kluczowym czynnikom. Na pewno istotnym aspektem jest rozbudowana siatka połączeń, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Jednak nie możemy także pomijać roli dodatkowych operacji realizowanych na rzecz Ukrainy. Adam Hamryszczak, prezes rzeszowskiego lotniska, podkreśla, że te działania również przyczyniły się do osiągnięcia fantastycznego wyniku.

Linie Lotnicze na Czele

W minionym miesiącu najwięcej pasażerów wybrało ofertę linii Ryanair (29 proc.) oraz przewoźników czarterowych (25 proc.). Polskimi Liniami Lotniczymi LOT podróżowało 24 procent wszystkich odprawionych pasażerów, a linią Wizz Air 15 procent. Pozostałe linie obsłużyły 7 procent rzeszowskich podróżnych.

Magiczna Bariera 100 Tysięcy

Prezes Hamryszczak z dumą zaznacza, że magiczna bariera 100 tysięcy obsłużonych pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki. To nie tylko rekord, ale także potwierdzenie dynamiki rzeszowskiego lotniska.

Popularne Trasy

Najpopularniejszym połączeniem okazała się krajowa trasa na Lotnisko Chopina w Warszawie, która przyciągnęła 18 tysięcy pasażerów. Tuż za nią uplasował się Londyn z 17 tysiącami podróżujących. W kategorii połączeń czarterowych na prowadzenie wysunęła się turecka Antalya z 11 tysiącami turystów. Duże zainteresowanie odnotowano również na trasach do greckiego Heraklionu i bułgarskiego Burgas. Do Newark w Nowym Jorku poleciało na pokładzie LOT-owskich samolotów Boeing 787 Dreamliner aż 1,9 tysiąca pasażerów.

Komfort i Rozwój

Prezes Hamryszczak podkreśla, że priorytetem lotniska jest zapewnienie komfortu pasażerom. Od chwili ich przybycia na lotnisko aż do momentu rozpoczęcia podróży, starają się stworzyć atmosferę relaksu. Dlatego też wprowadzili dodatkową strefę relaksu oraz rozbudowali ofertę gastronomiczną i handlową.

Podsumowanie

W tegorocznym sezonie letnim Lotnisko w Rzeszowie oferuje aż 23 połączenia do 12 krajów. Obsługuje ponad 80 rotacji tygodniowo na najatrakcyjniejszych kierunkach biznesowych i wypoczynkowych. Rekordowy lipiec to tylko kolejny dowód na dynamiczny rozwój tego lotniska i rosnące zainteresowanie podróżnych. Rzeszowskie lotnisko stoi otworem dla wszystkich, którzy marzą o nowych horyzontach podróży.

Polecane posty