Rekordowy Ruch Pasażerski na Lotnisku Rzeszów-Jasionka: Wakacje 2023

Lotnisko Rzeszów Jasionka

Ponad 114 tysięcy podróżujących skorzystało z uroków wakacyjnych połączeń oferowanych przez port lotniczy Rzeszów-Jasionka, co oznacza wzrost o 47 procent w porównaniu do rekordowego roku 2018. Wyjątkową popularnością cieszyła się malownicza turecka Antalya.

Sprawdź parking lotnisko jasionka

Sukces w Planach Lotniska

Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego w Rzeszowie, wyraził swoją radość z osiągnięcia celu, jakim było stać się najczęściej wybieranym lotniskiem na wschodzie Polski podczas wakacji. To marzenie udało się zrealizować, a wierzymy, że w kolejnych latach będziemy kontynuować naszą imponującą ścieżkę wzrostu.

Wzrost Popularności Czarterów i Lotów Regularnych

Wakacyjne czartery kierowane do urokliwych destynacji w Turcji, Grecji, Bułgarii i Albanii przewiozły łącznie 95,5 tysiąca pasażerów. Ponadto, 19 tysięcy podróżnych korzystało z regularnych lotów do Bułgarii, Chorwacji, Włoch oraz na krajowych trasach do Gdańska i Olsztyna, ustanawiając tym samym nowy rekord. Wybierając się na wakacje, turyści najchętniej kierowali swoje kroki do urokliwej Turcji, którą wybrało 43 procent wszystkich podróżujących.

Turcja – Miejsce Dla Wszystkich Sezonów

Paweł Dowgier, Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Krakowie, podkreślił, że sezon wakacyjny w Turcji trwa praktycznie przez cały rok, a kraj ten przyciąga nie tylko miłośników słońca, ale także narciarzy. Oprócz tego, od kwietnia do października, można cieszyć się stabilną pogodą, co sprawia, że Turcja staje się atrakcyjnym celem podróży. Dowgier zwrócił również uwagę na unikalne miejsca i smaki tureckiej kultury, dodając: „Turcja to fascynujący i przyjazny kraj dla turystów, a przede wszystkim gwarantujący bezpieczeństwo. Osobiście uwielbiam Stambuł, miasto, które stanowi most między dwoma kontynentami, a także krzyżują się tam różne kultury i religie.”

Zaplanuj Wakacje 2023

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka już teraz udostępnił informacje o dostępnych destynacjach na wakacje 2023 w systemach rezerwacyjnych biur podróży. W ofercie znajduje się 12 uroczych miejsc, w tym: Antalya i Bodrum (Turcja), Korfu, Kreta, Rodos i Zakynthos (Grecja), Burgas i Warna (Bułgaria), Tirana (Albania), Majorka (Hiszpania), Monastir (Tunezja) oraz Hurghada (Egipt), która rozpocznie sezon już od 22 grudnia. Podsumowując, od początku roku 2022 z lotniska w Jasionce skorzystało już ponad 600 tysięcy pasażerów.

Dzięki doskonałym połączeniom i różnorodnym opcjom podróży, port lotniczy Rzeszów-Jasionka nadal pozostaje ulubionym miejscem dla podróżujących z Polski wschodniej, gwarantując niezapomniane wakacje.

Polecane posty