Nowe Perspektywy dla Pasażerów w Regionie: Połączenie Tarnowskich Gór z Lotniskiem Pyrzowice

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Poprawienie Dostępności do Lotniska Pyrzowice: 10 Grudnia Nowy Okres

Od 10 grudnia podróżni z Tarnowskich Gór będą mieli nową opcję dotarcia na lotnisko Pyrzowice. Jednakże, wciąż czekamy na szybkie połączenie kolejowe z Katowicami.

Sprawdź parking katowice lotnisko cena

Wcześniej omawialiśmy przetarg dotyczący obsługi linii kolejowej Częstochowa – Zawiercie – Tarnowskie Góry, która obejmuje także lotnisko Pyrzowice na swojej trasie.

Należy jednak pamiętać, że tylko 10 par pociągów ruszy w tę trasę, dlatego nie spodziewamy się tłumów pasażerów na tych trasach. Odbudowa połączenia do Zawiercia pochłania znaczne środki finansowe. Nawet jeśli ktoś marzył o szybszej podróży z Tarnowskich Gór do Warszawy (z przesiadką w Zawierciu), to odjazdy pociągów co dwie godziny mogą pokrzyżować te plany.

Sławomir Gruszka, rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, tłumaczy, że brak połączenia między Katowicami a lotniskiem Pyrzowice przez Tarnowskie Góry jest wynikiem trwających i planowanych prac na kolejach.

  • Zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe, przy tworzeniu corocznego rozkładu jazdy, nie przewidział tras dla pociągów na odcinku Katowice – Lotnisko Pyrzowice – informuje rzecznik.

Wszystko to związane jest z planowanymi inwestycjami w obrębie Katowickiego Węzła Kolejowego oraz na stacji Katowice. Te prace spowodują znaczące zmiany w organizacji ruchu kolejowego.

Przepustowość linii kolejowej na odcinku Będzin – Katowice oraz na stacji Katowice zostanie znacząco ograniczona, co oznacza mniej peronów dostępnych dla obsługi pociągów.

  • Dodatkowo, prace przy modernizacji linii kolejowej nr 131 uniemożliwiają uruchomienie połączeń kolejowych na trasie Katowice – Tarnowskie Góry – Lotnisko Pyrzowice – zauważa Sławomir Gruszka.

Jak widać, pociągi z Katowic do lotniska Pyrzowice nie pojawią się na torach tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli. Jednakże, zwiększenie dostępności do lotniska z Tarnowskich Gór stanowi krok naprzód dla podróżnych w regionie.

Polecane posty