Rekordowy Wzrost na Lotnisku w Pyrzowicach w Lipcu

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Lotnisko w Pyrzowicach świętuje niezwykły sukces w lipcu. Ten miesiąc okazał się być najlepszym w historii portu lotniczego, z wynikiem obsłużonych ponad 750 tysięcy podróżnych. To rekordowy wynik, który może sprawić, że rok 2023 stanie się historycznym.

Sprawdź parking airport katowice

Rekordy w Obsłudze Pasażerów

Ostatnie miesiące przyniosły znakomite wyniki na lotnisku w Pyrzowicach. Jednak to lipiec okazał się być niekwestionowanym liderem w historii portu lotniczego. Według danych udostępnionych przez Katowice Airport, lipiec 2023 roku przyniósł imponujący wynik obsłużonych 756 559 pasażerów. Ten rezultat jest wyjątkowy, przewyższając wynik z lipca 2018 roku, kiedy to zarejestrowano 694 415 podróżujących. Po raz pierwszy w historii portu osiągnięto poziom obsłużonych ponad 750 tysięcy osób w ciągu jednego miesiąca. Dodatkowo, 16 lipca padł rekord odprawionych pasażerów w ciągu jednego dnia, wynoszący dokładnie 29 426.

Popularność Połączeń Lotniczych

W minionym miesiącu lotnisko w Pyrzowicach cieszyło się dużą popularnością wśród pasażerów korzystających zarówno z połączeń regularnych, jak i czarterowych. Linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Lufthansa obsłużyły łącznie 296 382 pasażerów w ruchu regularnym, a 457 800 osób skorzystało z oferty połączeń czarterowych. Wśród połączeń regularnych szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się trasy do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Frankfurtu oraz Eindhoven. Jeśli chodzi o kierunki wakacyjne, to najczęściej wybierano się do Antalyi, Hurghady, Burgas, Heraklionu oraz na Djerbę.

Rekordowa Rok 2023 w Zasięgu

Perspektywy na cały rok 2023 wyglądają równie obiecująco. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, port lotniczy w Katowicach może zakończyć rok wynikiem około 5,4 miliona obsłużonych pasażerów. To rekordowa liczba w historii lotniska w Katowicach, a także dobry prognostyk na przyszły rok, 2024, gdzie spodziewa się kontynuacji wzrostu i obsłużenia około 6 milionów pasażerów. Optymistyczne prognozy przedstawia Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Dynamiczny Wzrost w 2023 roku

Od stycznia do końca lipca 2023 roku, na lotnisku w Katowicach obsłużono ogółem 3 002 504 podróżnych. Ten dynamiczny wzrost widać również w szczegółach. Lotnisko osiągnęło trzymilionowego pasażera już 31 lipca. To najwcześniejszy moment, w którym osiągnięto ten wynik w skali roku w historii portu. Poprzedni rekord, datowany na sierpień 2019 roku, został pobity o aż dwa tygodnie.

Lotnisko w Pyrzowicach jest niezwykle dynamiczne i rozwija się w imponującym tempie. Zyskując coraz większą popularność wśród podróżnych, staje się ważnym punktem na mapie lotniczej Polski i Europy. Nie pozostaje w tyle za innymi dużymi lotniskami, a wręcz przeciwnie – wyprzedza je, co jest doskonałym sygnałem dla lokalnej i ogólnokrajowej gospodarki.

Polecane posty