Nowe Połączenia Lotnicze z Katowic do Pięciu Europejskich Destynacji

Lotnisko Katowice Pyrzowice

W ostatnich dwóch dniach Wizz Air uruchomił pięć europejskich połączeń z Portu Lotniczego Katowice. Sprawdź, jakie nowe destynacje czekają na podróżnych z tego regionu, a także jakie są plany na nadchodzący sezon letni.

Sprawdź parking przy lotnisku katowice

Wizz Air Wzmacnia Obecność na Śląsku

Choć katowicka siatka połączeń Wizz Air jest jedną z najbardziej rozbudowanych w naszym kraju, węgierski przewoźnik wciąż wzmacnia swoją obecność na Śląsku. Nie inaczej było w ostatnich dniach, w których Wizz Air zainaugurował pięć tras wakacyjnych tuż przed nadchodzącym szczytem sezonu letniego. 12 czerwca 2023 Wizz Air uruchomił trasę na Ibizę, Korfu oraz do Burgas, natomiast 13 czerwca 2023 roku pierwsi podróżni węgierskiego niskokosztowca skorzystali z inauguracyjnych rejsów łączących Katowice ze Splitem i Podgoricą.

Sezonowe Połączenia Lotnicze

Każda z wymienionych tras będzie obsługiwana tylko w sezonie letnim. W szczycie okresu wakacyjnego Wizz Air będzie latał najczęściej do Splitu (siedem lotów tygodniowo), a najrzadziej na Ibizę (dwa połączenia tygodniowo). Częstotliwość większości rotacji będzie ulegała stopniowemu zmniejszaniu w ostatnim miesiącu lotniczego lata. Ostatni podróżni skorzystają z dopiero co uruchomionych połączeń już 28 października 2023 roku, czyli w przededniu rozpoczęcia sezonu zimowego.

Rekordowy Ruch Pasażerski w Porcie Lotniczym Katowice

11 czerwca 2023 roku w Porcie Lotniczym Katowice odnotowano rekordową dobę pod względem ruchu pasażerskiego. Lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło w minioną niedzielę aż 26,2 tys. pasażerów, co pozwoliło na pobicie dotychczasowego rekordu z 28 czerwca 2018 roku. Wówczas, z katowickiej siatki połączeń skorzystało 25,4 tys. podróżnych.

Takie nowe połączenia lotnicze z Katowic do popularnych destynacji europejskich to świetna wiadomość dla podróżnych z regionu. Planując swoje letnie wakacje, mają teraz większy wybór dostępnych tras i opcji podróżowania. Warto być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi portu lotniczego, aby korzystać z tych wygodnych połączeń.

Polecane posty