Nowy Rozkład Lotów na Katowice Airport w Sezonie Zimowym 2022/2023

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Sezon zimowy 2022/2023 zbliża się wielkimi krokami, a razem z nim zmiany w rozkładzie lotów na Katowice Airport. Ten artykuł przybliży Ci wszystkie istotne informacje dotyczące nowych tras i połączeń dostępnych z tego lotniska. Czy jesteś gotowy na podróż? Poznaj najważniejsze detale!

Sprawdź parking przy lotnisku pyrzowice

Katowice Airport: 62 Trasy do Wyboru

W najbliższą niedzielę rozpocznie się sezon zimowy w branży lotniczej, a Katowice Airport przygotowało aż 62 trasy regularne i czarterowe. To znakomita wiadomość dla podróżnych, którzy marzą o zimowych wakacjach czy służbowych podróżach.

Bogata Oferta Linii Niskokosztowych

Katowice Airport jest szczególnie znane z bazy dwóch dużych linii niskokosztowych: Wizz Air i Ryanair. To właśnie te przewoźniki oferują najbogatszą gamę lotów regularnych w sezonie Zima 2022/2023.

Wizz Air – Król Połączeń

Wizz Air, jedna z głównych linii obsługujących Katowice Airport, zapewnia aż 23 różne kierunki. Do Wielkiej Brytanii podróżujący mają wiele opcji, w tym Bristol, Leeds-Bradford, Liverpool i Londyn-Luton. To jednak nie koniec – Wizz Air oferuje także trasy do Włoch (Neapol, Rzym-Fiumicino, Katania), Hiszpanii (Barcelona, Fuerteventura, Teneryfa), a także do Norwegii (Bergen, Oslo-Torp) i wielu innych miejsc, w tym Szwecję, Cypr, Islandię, Portugalię, Maltę i wiele innych destynacji. Dodatkowo, Wizz Air zapewnia loty do Aten, Eindhoven, Kutaisi, Tel Awiwu, Dortmundu i Abu Zabi.

Ryanair – Wybór dla Podróżnych

Ryanair, inny znany przewoźnik, oferuje podróżnym 13 różnych tras. Wśród nich znajdują się kierunki do Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Cypru, Grecji, Irlandii i Norwegii. To doskonały wybór dla osób, które planują podróże w sezonie zimowym.

Połączenia Tradycyjne

Oprócz linii niskokosztowych, Katowice Airport oferuje także połączenia tradycyjne obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansę i KLM.

Polskie Linie Lotnicze LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT umożliwiają podróżnych dotarcie do Warszawy na Lotnisko Chopina. To wygodna opcja dla tych, którzy potrzebują połączenia do stolicy Polski.

Lufthansa

Lufthansa oferuje trasę do Frankfurtu, co jest doskonałą opcją dla podróżnych planujących podróż do Niemiec.

KLM

KLM wprowadza nowość do pyrzowickiej siatki połączeń – rejsy do Amsterdamu. To świetna okazja dla podróżnych, aby odwiedzić jedno z największych europejskich lotnisk przesiadkowych.

Bogata Oferta Czarterów

Katowice Airport nie zapomina także o miłośnikach wakacji zimowych. Oferta czarterów obejmuje aż 23 kierunki, w tym 9 dalekodystansowych destynacji. Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Turcja, Oman, Dubaj, Madera, Maroko, Djerba – to tylko niektóre z dostępnych opcji.

Trasy Dalekodystansowe

Największym atutem pyrzowickiego lotniska są jednak trasy dalekodystansowe. Oferowane są aż dziewięć różnych kierunków, z których sześć obsługiwanych jest przez szerokokadłubowy Boeing 787-8 „Dreamliner” Polskich Linii Lotniczych LOT.

Polskie Linie Lotnicze LOT – Dreamlinerem na Dalekie Trasy

Dreamlinerem podróżni mogą teraz polecieć do Cancun, Punta Cany, Puerto Platy, Bangkoku, Phuket i Varadero. To niesamowite możliwości dla osób marzących o egzotycznych podróżach.

Nowe Połączenia Dalekodystansowe

Dodatkowo, dostępne są trasy do Mombasy, Bandżulu i Zanzibaru. To prawdziwa gratka dla podróżnych pragnących odkryć dalekie zakątki świata.

Nowości na Katowice Airport

Ostatnio, biura podróży, w szczególności Rainbow Tours, TUI Poland oraz Coral Travel, zauważyły potencjał pyrzowickiego lotniska w segmencie bezpośrednich dalekodystansowych połączeń czarterowych. Dzięki ich zaangażowaniu, oferta lotniska została znacząco poszerzona, a Katowice Airport staje się jedynym krajowym portem regionalnym z tak bogatą ofertą dalekodystansowych kierunków czarterowych.

Podsumowanie

Sezon Zimy 2022/2023 na Katowice Airport przynosi wiele nowych i ekscytujących możliwości podróży. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem zimowych wakacji czy podróżujesz służbowo, na pewno znajdziesz idealny kierunek dla siebie. Katowice Airport jest gotowe na przyjęcie podróżnych z całego świata, zapraszając ich do odkrywania nowych destynacji. Bon voyage!

Polecane posty