Katowickie Lotnisko Rozszerza Swoją Ofertę na Zimowy Sezon – Nowe Połączenia Czarterowe do Egzotycznych Miejsc

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Katowickie Lotnisko, znane także jako Katowice Airport, ogłosiło wprowadzenie pełnej gamy długodystansowych połączeń czarterowych na nadchodzący sezon zimowy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wprowadzono sześć ekscytujących tras czarterowych, a finałem tego spektakularnego cyklu była inauguracja połączenia z Phuket w Tajlandii, która miała miejsce 25 listopada 2022 roku.

Sprawdź pyrzowice parking

Nowa Droga do Tajlandii: Katowice – Phuket

25 listopada 2022 roku, Katowickie Lotnisko rozpoczęło obsługę połączenia czarterowego do Phuket w Tajlandii. To wydarzenie stanowiło zwieńczenie sześciu inauguracji długodystansowych tras czarterowych, które zostaną eksploatowane w sezonie zimowym. Teraz w ofercie lotniska znajdziemy: Varadero na Kubie, Cancun w Meksyku, Puerto Plata i Punta Cana w Dominikanie, a także dwie nowości w postaci połączeń do Bangkoku i Phuket w Tajlandii. Wszystkie te trasy zostaną obsłużone przez Polskie Linie Lotnicze LOT, korzystając z flagowego samolotu Boeing 787-8 Dreamliner, który oferuje aż 252 miejsca na pokładzie. Warto zaznaczyć, że większość tych kierunków została wprowadzona we współpracy z biurem turystycznym Rainbow Tours.

Katowice Airport – Bezkonkurencyjne Lotnisko Czarterowe

Nie tylko latem, ale także zimą, Katowice Airport wyróżnia się w ofercie czarterowej. Ta niezwykła popularność nie jest wynikiem tylko szerokiej siatki połączeń, ale także ogromnego zainteresowania ofertą. Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, spółki zarządzającej portem lotniczym im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, powiedział: „W zależności od trasy, wskaźnik wypełnienia dreamlinerów wynosi od 90 do 100 proc., co znalazło odzwierciedlenie w wynikach przewozowych spółki. Ten listopad będzie najlepszym jedenastym miesiącem roku w historii naszego portu. Tylko w segmencie przewozów czarterowych odprawionych zostanie ponad 50 tys. podróżnych.”

Inne Egzotyczne Połączenia

Oprócz wyżej wymienionych długodystansowych tras czarterowych, pasażerowie Katowice Airport mają także możliwość wyboru z szerokiej gamy bezpośrednich połączeń czarterowych do innych egzotycznych miejsc. To obejmuje hiszpańskie wyspy (Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Teneryfa), egipskie kurorty (Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Taba), rajskie plaże Tanzanii (Zanzibar), kenijskie przygody (Mombasa), marokańskie smaki (Agadir), omaneckie uroki (Salalah), tunezyjskie magiczne miejsca (Djerba), tureckie plaże (Antalya) i światło Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubaj).

Katowice Airport kontynuuje swoją misję zapewniania podróżnym dostępu do egzotycznych zakątków świata. Bez wątpienia jest to idealne miejsce dla tych, którzy marzą o przygodzie na krańcach globu, nawet w zimowe miesiące.

Polecane posty