Premier Morawiecki: Grunty Lotniska Chopina Pozostaną w Państwowej Spółce

Lotnisko Warszawa Okęcie

Premier Mateusz Morawiecki stanowczo zaprzeczył plotkom o sprzedaży Lotniska Chopina i wyjaśnił plany dotyczące gruntów, podkreślając konieczność budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) jako kluczowego elementu rozwoju Polski.

Sprawdź strzeżony parking okęcie

Plany CPK na grunty Lotniska Chopina

Premier Morawiecki, w trakcie wtorkowej transmisji Live na Facebooku, skomentował oskarżenia polityków z opozycji, którzy sugerowali, że rząd planuje sprzedaż gruntów Lotniska Chopina. Posłowie z Koalicji Obywatelskiej twierdzili, że PiS realizuje plan likwidacji lotniska i przekazania ziemi zagranicznemu inwestorowi, pomijając konsultacje z samorządem stolicy i mieszkańcami Warszawy.

Stanowisko premiera w tej sprawie

Premier wyraźnie odrzucił te oskarżenia i podkreślił znaczenie budowy CPK dla rozwoju kraju. Powiedział: „Nie rezygnujemy z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, bo to wielki impuls do dalszego rozwoju Polski, ale te rzucane kłody pod nogi, te kłamstwa, te manipulacje… Zobaczcie, jak teraz próbowali nam przypiąć swoje własne grzechy… Nie robią na nas wrażenia.”

Przyszłość gruntów Lotniska Chopina

Premier Morawiecki ogłosił, że grunty Lotniska Chopina nie zostaną sprzedane prywatnym inwestorom. Zamiast tego zostaną przekazane do państwowej spółki, z ustawowym zakazem prywatyzacji. To działanie ma na celu zabezpieczenie strategicznych zasobów i zapewnienie, że ziemia pozostanie w rękach państwa.

Podsumowanie

Premier Mateusz Morawiecki jednoznacznie wyjaśnił, że Lotnisko Chopina pozostanie w pełni w rękach państwa, a grunty nie będą sprzedawane prywatnym inwestorom. Plan budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego jest nadal priorytetem rządu, a oskarżenia o przeciwnym działaniu zostały zdecydowanie odrzucone.

Polecane posty