Rekordowa Liczba Pasażerów na Lotnisku Gdańsk – Odbicie Po Pandemii

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

W ostatnim miesiącu odnotowano rekordowy wzrost liczby pasażerów na Lotnisku Gdańsk. W lipcu tego roku skorzystało z niego imponujące 568 tysięcy podróżnych, co stanowi niewielki, ale istotny wzrost w porównaniu z lipcem sprzed trzech lat. Ten wynik jest wyraźnym dowodem na stopniowe ożywienie rynku lotniczego po okresie pandemii.

Sprawdź lotnisko gdańsk parking

Rekordowy Lipiec na Lotnisku Gdańsk

Lotnisko Gdańsk dokonało podsumowania minionego miesiąca, a wyniki są imponujące. W lipcu bieżącego roku z usług trójmiejskiego portu skorzystało przeszło 568 tysięcy pasażerów. To o 3 tysiące osób więcej niż w lipcu sprzed trzech lat, zanim wybuchła pandemia koronawirusa. Ruch pasażerski na Lotnisku Gdańsk stale rośnie od początku roku. W styczniu tego roku przez Trójmiasto przewinęło się „tylko” 185 tysięcy podróżnych. W kwietniu liczba ta wzrosła do 335 tysięcy, a w czerwcu już do 480 tysięcy. W ciągu pierwszego półrocza skorzystało z Lotniska Gdańsk prawie 1,9 miliona pasażerów, co świadczy o kontynuującym się ożywieniu rynku lotniczego w Polsce.

Powrót do Latania

To niesamowity wynik po dwóch latach pandemii i dowód na wdzięczność naszych pasażerów, którzy wyraźnie wrócili do latania i pragną kontynuować podróże. Największy ruch pasażerski w lipcu miał miejsce w piątek, 29 lipca. Najpopularniejszymi kierunkami pozostają niezmiennie Londyn, Oslo i Sztokholm – podkreśliła Agnieszka Michajłow, rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Prognozy na Przyszłość

Lotnisko Gdańsk przewiduje obsłużenie 4,5 miliona pasażerów przez cały rok. W sezonie letnim podróżni z Trójmiasta mogą wybierać spośród 89 regularnych połączeń do 22 państw europejskich. Bogata jest również oferta rejsów czarterowych. Jeszcze w tym roku kalendarzowym w rozkładzie lotów z Gdańska pojawią się egzotyczne połączenia czarterowe do Dominikany, Meksyku, Kuby i Tajlandii. Pasażerowie będą również mieli możliwość podróży na Zanzibar, będą to pierwsze dalekodystansowe połączenia dostępne z Lotniska Rębiechowo.

Wniosek jest jasny – Lotnisko Gdańsk odnotowuje wzrost liczby pasażerów, co jest oznaką odbicia po okresie pandemii. Oczekuje się dalszego rozwoju ruchu pasażerskiego i zwiększenia liczby atrakcyjnych połączeń lotniczych w przyszłości.

Polecane posty