Niezrealizowane Trasy Z Gdańskiego Lotniska: Co Stało Się z Planami Rainbow Tours?

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Wspaniała inicjatywa biura Rainbow Tours, dotycząca uruchomienia długodystansowych tras z Portu Lotniczego Gdańsk, niestety nie spełniła oczekiwań. W tym sezonie zimowym planowano inauguracyjne loty do Meksyku, Tajlandii, Kuby i Dominikany. Jednakże ostatecznie tylko jedna z tych tras zostanie uruchomiona.

Sprawdź lotnisko gdańsk parkingi

Powody Odwołania Innych Połączeń

W marcu bieżącego roku biuro turystyczne Rainbow Tours ogłosiło, że w sezonie zimowym zaplanowano prestiżowe loty dalekodystansowe z Portu Lotniczego Gdańsk. W ramach tego programu LOT miał obsługiwać cztery egzotyczne kurorty. W ofercie pojawiły się bezpośrednie połączenia LOT-owskimi dreamlinerami do Meksyku, Tajlandii, Kuby i Dominikany.

Jednakże okazało się, że większość tych tras nie zostanie uruchomiona. Biuro Rainbow Tours zdecydowało się ostatecznie zrezygnować z trzech z czterech zaplanowanych długodystansowych tras z trójmiejskiego portu. Pasażerowie nie będą mieli możliwości polecieć do Meksyku, Tajlandii ani na Kubę. Przyczyną rezygnacji z obsługi tych tras były prawdopodobnie niewystarczające wyniki sprzedaży tych wycieczek. Warto również zauważyć, że trudna sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie nie sprzyjała realizacji egzotycznych tras czarterowych.

To oznacza, że pasażerowie z Gdańska będą mieli okazję polecieć „tylko” na Dominikanę. Tę informację potwierdziło gdańskie lotnisko.

Dominikana jako Jedyne Ocalenie

Agnieszka Michajłow, rzecznik Portu Lotniczego Gdańsk, potwierdziła, że uruchomione zostaną bezpośrednie połączenia z Gdańska na Dominikanę. Inauguracja tej trasy odbędzie się 14 listopada 2022 roku.

Wycofanie trzech z czterech egzotycznych tras spotkało się w Trójmieście z mieszanymi uczuciami. Lotnisko wyraża żal, że nie doszło do inauguracyjnych lotów na trzech trasach dalekodystansowych, ale jednocześnie cieszy się z uruchomienia przynajmniej jednej trasy na Dominikanę. To wydarzenie będzie miało ogromne znaczenie historyczne dla Gdańska.

Historiczny Moment Dla Gdańska

Cieszymy się z Dominikany, ponieważ po raz pierwszy w historii samoloty dreamliner LOT wystartują z transatlantyckimi lotami z Gdańska. Również inny touroperator, Itaka, oferuje atrakcyjne połączenia na Zanzibar w okresie zimowym. Możemy być pewni, że zainteresowanie egzotycznymi destynacjami z Gdańska będzie rosnąć, a touroperatorzy wkrótce ogłoszą rozszerzenie swojej oferty – dodała Michajłow.

Polecane posty