Rekordowy Ruch Pasażerski na Lotnisku Kraków-Balice w Sezonie Letnim 2023

Lotnisko Kraków Balice

Lotnisko Kraków-Balice: 5 Milionów Pasażerów i Ciągły Wzrost

Port Lotniczy Kraków-Balice odnotował spektakularny sukces w sezonie letnim 2023, osiągając rekordowy poziom 5 milionów obsłużonych pasażerów. To zaskakujące osiągnięcie, które potwierdza odbudowę sektora lotniczego po trudnym okresie pandemii. Prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek, z dumą ogłosił ten wynik i zaprosił wszystkich do odwiedzenia Krakowa i Małopolski.

Sprawdź parking lotnisko balice najtaniej

Rekordowa Liczba Pasażerów w Lipcu

Sezon Lato 2023 na krakowskim lotnisku okazał się niezwykle udany. Już w lipcu osiągnięto imponujący wynik 5 milionów obsłużonych pasażerów. Jest to piąty raz w historii lotniska, kiedy przekraczana jest ta imponująca liczba, ale tym razem stało się to najszybciej w porównaniu do wcześniejszych lat.

Wcześniejsze Wyniki

Przyjrzyjmy się teraz wcześniejszym wynikom. W 2017 roku liczba 5 milionów pasażerów została osiągnięta dopiero w listopadzie, w 2018 roku we wrześniu, w 2019 roku w sierpniu, a w 2022 roku ponownie we wrześniu. Porównując te wyniki, widzimy wyraźny trend wzrostowy w ruchu pasażerskim na lotnisku Kraków-Balice.

Odbudowa Po Pandemii

Ten rekordowy wynik jest nie tylko powodem do dumy dla całego zespołu Kraków Airport, ale również dowodem na to, że branża lotnicza wraca do życia po okresie trudności związanych z pandemią COVID-19. Odbudowa sieci połączeń i zwiększający się ruch pasażerski to pozytywne sygnały dla całej społeczności podróżujących oraz dla regionu Małopolski.

Podsumowanie

Lotnisko Kraków-Balice może z dumą świętować osiągnięcie poziomu 5 milionów obsłużonych pasażerów w sezonie letnim 2023. Ten rekordowy wynik potwierdza odbudowę ruchu lotniczego i rosnącą popularność Krakowa jako destynacji podróżniczej. Warto odwiedzić to urokliwe miasto i cieszyć się bogatą ofertą turystyczną Małopolski.

Polecane posty