Rekordowy Wzrost Ruchu Pasażerskiego na Krakowskim Lotnisku

Lotnisko Kraków Balice

Kraków, 25 sierpnia – Dziś na Kraków Airport uroczyście przywitano 6-milionowego pasażera.

To już czwarty raz w historii krakowskiego lotniska, kiedy udało się osiągnąć taki wynik. Co więcej, jest to najszybciej osiągnięty rekord od początku roku.

Sprawdź balice parking cena

Rekordowy Sezon Wakacyjny

Ruch pasażerski na krakowskim lotnisku osiągnął rekordowy poziom, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Coraz więcej turystów wybiera Kraków i Małopolskę jako swoje celowe miejsce podróży.

Bogata Oferta Połączeń

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują atrakcyjne połączenia do różnych zakątków świata, takie jak Stambuł czy Nowy Jork. Nie brakuje także przewoźników bazujących na krakowskim lotnisku, takich jak Ryanair czy Wizz Air, które oferują połączenia do wielu miast Europy.

Popularność Wśród Turystów z Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego

Kraków i Małopolska zyskały wielką popularność wśród turystów z Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego. Doskonałym przykładem jest oferta FlyDubaj, która oferuje aż trzy połączenia dziennie do Krakowa.

Attrakcyjne Kierunki

Dużą popularnością cieszą się także kierunki oferowane przez linie Turkish Airlines czy Sunexpress. To dowodzi, że Kraków staje się coraz bardziej atrakcyjnym celem podróży.

Rozwój Ruchu Turystycznego i Biznesowego

Planowana obecnie jesienno-zimowa siatka połączeń ma na celu jeszcze bardziej wzmocnienie ruchu turystycznego w Krakowie, zarówno w sferze biznesowej, jak i city break. Jest to historyczny moment dla Kraków Airport, ponieważ w tym roku, po raz pierwszy w historii, przywitamy w Krakowie 9-milionowego pasażera.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, wyraził nadzieję, że rozwój ten będzie kontynuowany, a Kraków Airport będzie dalej rozwijać się jako polski port regionalny.

Polecane posty