Rewolucyjne Nowe Połączenie Lotnicze z Wrocławia do Seulu: Szczegóły Konferencji Prasowej

Lotnisko Wrocław Strachowice

W dniu 3 lipca odbędzie się wspaniała konferencja prasowa we Wrocławiu, podczas której ogłoszone zostanie „pierwsze tak ważne i odległe połączenie z Wrocławia”.

Sprawdź lotnisko wrocław parking cena

Port Lotniczy we Wrocławiu, w zaproszeniu przesłanym do naszej redakcji, entuzjastycznie informuje o nadchodzącej konferencji prasowej, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek. Podczas tej wyjątkowej konferencji zostanie ogłoszona supernowoczesna inicjatywa: „pierwsze takie połączenie z Wrocławia, które wystartuje jeszcze w tym roku.” Wydarzenie to będzie okazją do zaprezentowania szczegółów związanych z uruchomieniem tej innowacyjnej trasy lotniczej oraz podkreślenia jej ogromnego znaczenia dla miasta i regionu.

Czyżby to była trasa do Korei Południowej? W ciągu długiego okresu, zacieśnianie partnerstwa z azjatyckimi podmiotami gospodarczymi stało się priorytetem dla władz samorządowych. Wreszcie nadszedł czas, aby odkryć tajemnicę tego nowego połączenia.

Podczas konferencji wezmą udział przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT – Katarzyna Piskorz i Paweł Urbaniak, wiceprezesi linii. Ta informacja sugeruje, że operatorem nowego kierunku lotniczego będzie polski przewoźnik. Nowa trasa ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Obecnie na terenie Polski działa ponad pół tysiąca firm z kapitałem koreańskim, z czego prawie połowa ma swoją siedzibę na Dolnym Śląsku. Województwo to jest atrakcyjnym miejscem dla wielu inwestycji, w tym dla gigantycznego przedsiębiorstwa LG, operującego głównie w sektorze elektroniki. Dlatego nie jest to żadnym zaskoczeniem, że uruchomienie bezpośrednich lotów do Seulu było od dawna marzeniem wrocławskiego lotniska.

Seul jest najbardziej popularnym azjatyckim kierunkiem wśród pasażerów korzystających z lotniska we Wrocławiu. Co roku aż 25 tysięcy podróżnych wybiera się do Korei Południowej. Jednak dotychczas zmuszeni byli do korzystania z przesiadek, najczęściej na Lotnisku Chopina w Warszawie. Samo południowokoreańskie lotnisko dostrzega ogromny potencjał w nowym połączeniu z Wrocławia do Seulu.

„Dane przemawiają na korzyść Wrocławia. Jednak przed uruchomieniem tej trasy musimy pomyśleć o rozbudowie lotniska oraz przeprowadzić rozmowy na szczeblu rządowym” – powiedział Kyung Wook Kim z Incheon Airport pod koniec zeszłego roku.

Obecnie jedynym bezpośrednim połączeniem z Polski do Korei Południowej jest trasa z Lotniska Chopina w Warszawie obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Przewoźnik ten oferuje również loty do Seulu z Budapesztu.

Szczegółowe informacje na temat tego przełomowego połączenia zostaną ujawnione już w przyszły poniedziałek. Bądźcie gotowi na rewolucję w podróżach lotniczych z Wrocławia do Seulu!

Polecane posty