Styczeń 2023: Kraków Airport Pobiło Własne Rekordy Z Liczbą Pasażerów

Lotnisko Kraków Balice

Kraków Airport, jedno z najważniejszych lotnisk w Polsce, nadal bije swoje własne rekordy pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. W miesiącu maju tego roku lotnisko odnotowało wyjątkowy wzrost, zyskując uznanie w kraju i za granicą.

Sprawdź kraków airport parking

Rekordowy Maj

Według najnowszych danych, w maju 2023 roku Kraków Airport zanotowało historyczny wynik obsłużonych pasażerów – imponującą liczbę 839,6 tysiąca osób. To oznacza wzrost o 12% w porównaniu z majem 2019 roku i ogromny wzrost o 23% w porównaniu z majem 2022 roku. To imponujące osiągnięcie zostało ogłoszone przez przedstawicieli lotniska, którzy podkreślają, że maj stał się rekordowym miesiącem pod względem liczby obsłużonych pasażerów.

Dynamiczna Odbudowa

Według prezesa Kraków Airport, Radosława Włoszka, te imponujące wyniki odzwierciedlają skalę i dynamikę odbudowującej się siatki połączeń na lotnisku. Wraz z nadejściem letniego rozkładu lotów, który obowiązuje od końca marca, Kraków Airport oferuje blisko 150 regularnych połączeń do 107 miast na całym świecie. To ważny krok w kierunku przywrócenia normalności po okresie pandemii COVID-19.

Rekordowe Osiągnięcia

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice pozostaje drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i jest największym portem regionalnym w kraju. W roku 2022 port obsłużył blisko 7,4 miliona pasażerów, co stanowiło drugi wynik w historii lotniska. Rekordowa liczba podróżnych wynosząca 8,4 miliona została ustanowiona w 2019 roku.

Wnioski

Maj 2023 roku okazał się historycznym miesiącem dla Kraków Airport, które pobiło własne rekordy z liczbą obsługiwanych pasażerów. Ten imponujący sukces świadczy o dynamizmie i zdecydowanym podejściu Kraków Airport do przywracania normalności po trudnym okresie pandemii. Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice nadal odgrywa kluczową rolę w polskiej infrastrukturze lotniczej, przyciągając podróżnych z kraju i zagranicy. Oczekuje się, że lotnisko będzie kontynuować swoją imponującą ścieżkę wzrostu w nadchodzących miesiącach i latach.

Polecane posty