Styczeń 2023 – Rekordowy miesiąc dla Pyrzowickiego Lotniska. Lotnisko Katowice obsłużyło ponad 776 tysięcy podróżnych

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Wzrost Ruchu Pasażerskiego W świecie lotnictwa, styczeń 2023 roku pozostanie w naszej pamięci jako miesiąc pełen rekordów. Katowice Airport, od momentu swojego powstania, nie zanotowało lepszego miesiąca pod względem liczby obsłużonych pasażerów. To zwiastuje rekordowy rok dla tego lotniska, który kontynuuje imponujący wzrost po trudnych latach pandemii. Poprzedni rekord, ustanowiony w lipcu tego roku, został pobity o ponad 20 tysięcy podróżnych. Prezes GTL S.A., Artur Tomasik, przewiduje obsłużenie czteromilionowego pasażera w Katowicach już w połowie września 2023 roku.

Sprawdź pyrzowice parking lotnisko

Sierpień 2023 – Miesiąc Rekordów Sierpień 2023 roku ustanowił nowe standardy w kategorii przewozów pasażerskich na Katowice Airport. W ciągu trzydziestu jeden dni sierpnia, lotnisko obsłużyło imponującą liczbę 776 052 pasażerów, bijąc tym samym dotychczasowy rekord z lipca tego roku wynoszący 756 559 podróżnych.

Prognozy na Przyszłość Ruch pasażerski na Katowice Airport rośnie zgodnie z oczekiwaniami. Kolejne rekordy są już na wyciągnięcie ręki. Prezes Artur Tomasik zapowiada pierwszego pięciomilionowego pasażera w listopadzie tego roku, a także dalszy wzrost w kolejnych latach. Planowane są znaczące inwestycje w infrastrukturę, w tym budowa nowego terminalu pasażerskiego do 2030 roku.

Linie Lotnicze i Ich Popularność W sierpniu 2023 roku, linie lotnicze takie jak Wizz Air, Ryanair, PLL LOT i Lufthansa obsłużyły łącznie 302 448 pasażerów na trasach regularnych oraz 472 210 podróżnych na trasach czarterowych.

Najpopularniejsze kierunki w ruchu regularnym to Dortmund, Londyn-Luton, Londyn-Stansted, Frankfurt i Eindhoven. W segmencie kierunków wakacyjnych, Antalya, Hurghada, Burgas, Djerba i Marsa Alam cieszyły się największym zainteresowaniem pasażerów.

Wzrost Pasazerów i Prognozy Od stycznia do końca sierpnia 2023 roku, Katowice Airport obsłużyło łącznie 3 778 556 podróżnych, w tym 1 969 632 na trasach regularnych i 1 794 109 na trasach czarterowych.

Prognozy na cały rok zakładają obsłużenie 5,5 miliona pasażerów, co będzie historycznym osiągnięciem dla Katowice Airport. Lotnisko to odgrywa znaczącą rolę zarówno w segmencie ruchu czarterowego, jak i w transporcie cargo w Polsce.

Polecane posty