Nietrzeźwa 34-latka nie zdążyła na Ibizę. Dlaczego musiała opuścić pokład?

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Nietrzeźwa pasażerka zakłóca porządek na pokładzie do Ibizy

W miniony piątek doszło do kontrowersyjnej sytuacji na Katowice Airport. 34-letnia mieszkanka Pszczyny nie mogła dokończyć swojej podróży na Ibizę, gdyż była nietrzeźwa i zakłócała porządek na pokładzie samolotu.

Sprawdź parking przy lotnisku w katowicach

Incydent na pokładzie – nietrzeźwa pasażerka w centrum uwagi

Dnia 18 sierpnia pracownicy Straży Granicznej z placówki w Katowicach-Pyrzowicach otrzymali doniesienie o zachowaniu pewnej pasażerki, które można określić tylko jako skandaliczne. Kobieta przebywała na pokładzie samolotu, który miał odlecieć na Ibizę, Hiszpania. Jej zachowanie wywoływało nie tylko niepokój, ale także śmierdząca woń alkoholu była nie do zniesienia.

W momencie, gdy na pokładzie pojawiły się strażniczki, 34-letnia pasażerka próbowała odrobinę się uspokoić. Jednak już było za późno – jej przewinienia nie mogły pozostać bez konsekwencji. Funkcjonariusze postanowili ją odizolować od innych pasażerów i przetransportować do siedziby Straży Granicznej na lotnisku.

Nietrzeźwość potwierdzona – konsekwencje dla 34-latki

Na miejscu, przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało niezaprzeczalny fakt – kobieta miała w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Tak wysoki poziom alkoholu w organizmie wykluczał jej możliwość kontynuacji podróży.

Po krótkim czasie na lotnisko przybył ojciec nietrzeźwej pasażerki i zobowiązał się, że osobiście odprowadzi ją do domu. Jednakże, skandaliczne zachowanie 34-latki sprawiło, że odjazd samolotu na Ibizę opóźnił się o pełne 20 minut. A to wiąże się z konsekwencjami finansowymi dla niegrzecznej pasażerki.

Kara dla nietrzeźwej pasażerki

Według informacji przekazanych przez Szymona Mościckiego, rzecznika prasowego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, pasażerce nałożono wezwanie do osobistego stawiennictwa w siedzibie Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach na dzień 23 sierpnia 2023 roku. To ma posłużyć do nałożenia na nią kary grzywny za naruszenie przepisu art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze.

Ponadto, Straż Graniczna przypomina, że w przypadku zachowań pasażerów prowadzących do opóźnienia lotu, mogą zostać na nich nałożone sankcje cywilne, włączając w to żądanie odszkodowania za opóźnienie oraz zwrot kosztów związanych z podjętymi działaniami służb.

Niebezpieczeństwo nietrzeźwych pasażerów

Jak zaznacza Szymon Mościcki, osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających stanowią poważne zagrożenie dla pozostałych podróżnych. Dlatego większość linii lotniczych posiada w swoim regulaminie przepisy, które pozwalają odmówić przewozu nietrzeźwym pasażerom. Załoga ma prawo nie wpuszczać na pokład podróżnych, których zachowanie sugeruje obecność alkoholu.

Podsumowanie

Sytuacja nietrzeźwej 34-latki na Katowice Airport to doskonały przykład, jakie konsekwencje mogą wynikać z nieodpowiedniego zachowania na pokładzie samolotu. Niestety, jej niegrzeczne zachowanie opóźniło odlot i wiąże się z koniecznością zapłaty grzywny. Dla innych pasażerów stanowiło to nie tylko niedogodność, ale przede wszystkim zagrożenie bezpieczeństwa. Ważne jest, aby każdy podróżny przestrzegał zasad i regulaminów linii lotniczych oraz okazywał szacunek dla załogi i innych pasażerów. Nieodpowiednie zachowanie może skończyć się poważnymi konsekwencjami prawno-finansowymi.

Polecane posty