Tragiczne Wiadomości Dla Pasażerów Latających z Modlina

Lotnisko Warszawa Modlin

Ryanair Dramatycznie Ogranicza Liczbę Lotów z Lotniska Warszawa-Modlin

Popularny przewoźnik Ryanair ogłosił znaczące zmniejszenie liczby lotów z lotniska Warszawa-Modlin na sezon zimowy. Ograniczenie wynosi aż 20 procent. Przyczyną tej decyzji jest brak porozumienia w sprawie nowej umowy handlowej między Ryanair a lotniskiem Modlin. Obecna umowa obowiązuje do końca września.

Sprawdź parking modlin cena

Ryanair Tnie Siatkę Lotów z Modlina

Według informacji przekazanych przez bankier.pl, Ryanair wyraził wcześniej zamiar zwiększenia ruchu pasażerskiego na lotnisku Modlin i wspierania rozwoju tego portu lotniczego. Niestety, przewoźnik informuje w oficjalnym komunikacie, że „lotnisko odrzuciło każdą okazję do zawarcia umowy, co szkodzi lokalnemu połączeniu, miejscom pracy i gospodarce”. W wyniku tej decyzji około 200 osób może stracić pracę. Mimo to Ryanair nadal będzie obsługiwał ponad 290 lotów tygodniowo do i z lotniska Modlin. Jednakże, problemy lotniska Modlin stanowią jednocześnie dobrą wiadomość dla innych portów lotniczych w Polsce, takich jak Warszawa Chopina, Łódź i Lublin. Te lotniska otrzymują teraz więcej tras i lotów na sezon zimowy 2023/2024, włączając w to nową trasę z Lotniska Chopina do Manchesteru.

Które Trasy Będą Zlikwidowane?

W wyniku braku nowej umowy z lotniskiem Modlin, Ryanair zmuszony jest do likwidacji 10 tras, w tym do Belfastu, Bristolu, Kolonii, Kowna, Manchesteru, Pizy oraz innych. Ponadto, przewoźnik zmniejsza częstotliwość lotów na 13 innych trasach, w tym na siedmiu kluczowych trasach miejskich, takich jak Londyn, Sztokholm, Dublin, Wiedeń, Mediolan, Paryż i Bruksela. O takich zmianach poinformował dyrektor generalny Ryanair, Eddie Wilson.

Ryanair Liczy na Porozumienie z Modlinem

Przewoźnik jest zdezorientowany brakiem woli lotniska Modlin do zawarcia nowej umowy z Ryanair, mimo że taka umowa mogłaby podwoić ruch pasażerski – informuje bankier.pl. Dyrektor Wilson wyraził nadzieję, że zarząd lotniska Modlin lub jego udziałowcy podejmą działania na rzecz lokalnych konsumentów, aby umożliwić Ryanairowi dalszy rozwój na lotnisku Modlin i oferowanie pasażerom jeszcze większego wyboru oraz atrakcyjnych cen lotów.

Polecane posty