Utrudnienia na lotnisku w Modlinie. W tych godzinach będzie nieczynne

Lotnisko Warszawa Modlin

Remont na lotnisku w Modlinie wpłynie na podróżujących

Wrzesień przynosi pewne utrudnienia dla pasażerów korzystających z lotniska w Modlinie. Prace remontowe dotkną niektóre części tego obiektu, co wpłynie na ograniczenie działalności lotniska przez pewien okres. Poznajcie szczegóły.

Sprawdź lotnisko w modlinie parking

Ryanair odwołuje loty

Niedawno informowaliśmy o zaplanowanym odwołaniu aż 140 lotów Ryanaira z lotniska Modlin. To wynik konieczności przeprowadzenia remontu niektórych elementów infrastruktury lotniczej. W związku z tym samoloty Ryanaira stacjonujące na tym lotnisku nie będą wykonywały tzw. ostatniej rotacji. Co oznacza, że podróżni zostaną pozbawieni możliwości lotu do takich miejsc jak Budapeszt, Katania, Sztokholm, Paryż, Lizbona, Helsinki, Dublin, Zadar, Madryt, Manchester czy Eindhoven.

Kiedy czekają nas utrudnienia?

Teraz ważne pytanie brzmi: kiedy dokładnie pasażerowie zostaną dotknięci utrudnieniami? I co będzie remontowane na tym podwarszawskim lotnisku? Postanowiliśmy zapytać o to przedstawicieli obiektu.

Szczegóły remontu

Remont lotniska w Modlinie zaplanowano na dni od 11 do 21 września 2023 roku. W tym okresie, niestety, lotnisko będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie. Pasażerowie zostali już poinformowani lub zostaną poinformowani o wszelkich zmianach.

Jednym z kluczowych elementów remontu jest wymiana oświetlenia na początku i końcu drogi startowej. W godzinach od 20:00 do 05:30 lotnisko nie będzie obsługiwać operacji lotniczych. Oczywiście, użytkownicy lotniska zostali wcześniej poinformowani o tych planach. Ponadto, czas trwania prac został ograniczony do absolutnego minimum, aby zminimalizować wszelkie niedogodności. Warto podkreślić, że terminal pasażerski, parkingi oraz pozostała infrastruktura lotniska pozostaną dostępne dla pasażerów i innych użytkowników lotniska przez cały okres remontu.

Modlin zyskuje popularność

Nie da się ukryć, że lotnisko w Modlinie zyskuje coraz większą popularność wśród podróżujących. Tylko w pierwszym kwartale roku 2023 odnotowano ponad 23-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2022.

„W pierwszym kwartale minionego roku obsłużyliśmy 526 566 podróżnych, natomiast od stycznia do marca 2023 roku liczba ta wyniosła aż 651 690 osób” – przekazano w oficjalnym komunikacie.

Modlin – brama do wielu atrakcyjnych miejsc

Warto podkreślić, że z lotniska Modlin można teraz lecieć do wielu atrakcyjnych miejsc w Europie. Niedawno uruchomiono połączenia do słonecznej Tirany w Albanii. Ponadto, pasażerowie mają możliwość podróży na Cypr, do Jordanii, a także do popularnej Chorwacji, oraz wielu innych fascynujących miejsc. Lotnisko w Modlinie nadal pozostaje świetnym punktem wyjścia dla podróżujących w poszukiwaniu niezapomnianych przygód.

Polecane posty