Lotnisko w Zielonej Górze nadal bez bezpośredniego połączenia do Londynu

Lotnisko Zielona Góra Babimost

Lotnisko w Zielonej Górze niestety nadal nie będzie miało bezpośredniego połączenia do Londynu. Planowana trasa, która miała wystartować w tym miesiącu, została unieważniona z powodu braku zainteresowania ze strony linii lotniczych. To rozczarowująca wiadomość, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że linia Wizz Air wydawała się idealnym kandydatem do uruchomienia tej trasy.

Sprawdź parking lotnisko zielona góra

Lotnisko w Babimoście ambitnie starało się o uruchomienie nowego i potencjalnie atrakcyjnego połączenia do londyńskiego lotniska Luton. W połowie września tego roku, Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze zapewniał, że wkrótce zostanie wybrany przewoźnik, który będzie realizować to bezpośrednie połączenie do Wielkiej Brytanii. Wartość umowy została wyceniona na 5,2 mln złotych i miała zobowiązywać przewoźnika do wykonywania przynajmniej dwóch rotacji do Londynu Luton każdego tygodnia. Linia lotnicza Wizz Air wydawała się być pewnym wyborem, zwłaszcza że niedawno zmieniła swoją strategię i skupiła się na rozwoju na mniejszych regionalnych lotniskach w Polsce. Przewoźnik niedawno uruchomił połączenia z Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz Portu Lotniczego Łódź właśnie do Londynu Luton.

Londyn – Miejsce Biznesu i Emigracji

Londyn to światowa stolica biznesu i finansów. To doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami i inwestorami. Nie można również zapominać, że jest to miejsce emigracji wielu Polaków. Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego, wyraził nadzieję miesiąc temu, że po wprowadzeniu nowego połączenia wielu mieszkańców regionu skorzysta z tej możliwości.

Niestety, Urząd Marszałkowski poinformował, że przetarg na realizację rejsów został unieważniony z powodu braku zainteresowania ze strony linii lotniczych, mimo że samorząd był gotów znacząco dofinansować tę trasę. Głównym powodem tego braku zainteresowania było pogarszające się otoczenie gospodarcze zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Nadzieja na Przyszłość

Sytuacja na rynku gospodarczym nie jest łatwa, szczególnie dla branży lotniczej. Jednak zielonogórskie lotnisko zapewniło, że będą podejmowane wszelkie wysiłki w celu poszerzenia sieci połączeń o oczekiwane przez pasażerów połączenie. Kolejne postępowanie przetargowe ma zostać ogłoszone w najbliższych tygodniach, a planowane uruchomienie połączenia do Londynu przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku.

W tegorocznym sezonie wakacyjnym z Babimostu można było polecieć do Rijeki, Gdańska, Antalyi, Burgas oraz na Lotnisko Chopina w Warszawie. W przyszłym roku oferta zielonogórskiego portu zostanie także wzbogacona o egipską Taba.

Polecane posty