Nowa Era Komunikacji: Elektryczne Pociągi z Malborka i Tczewa na Gdańskie Lotnisko

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Rozkładowe pociągi elektryczne na linii PKM mają zrewolucjonizować podróżowanie już od 11 czerwca. Choć na początek dostępność będzie ograniczona, to jest to pierwszy krok ku pozytywnym zmianom, które czekają na naszych pasażerów.

Sprawdź gdansk airport parking

  • Nowy Rozkład Jazdy Ciekawym zagadnieniem jest nowy rozkład jazdy pierwszych elektrycznych pociągów na linii PKM. To historyczny moment, ponieważ po raz pierwszy mieszkańcy Malborka i Tczewa będą mieli możliwość bezpośredniego dojazdu na lotnisko, szczególnie istotne w porannym szczycie odlotów. Według informacji portalu Puls Gdańska, pierwszy elektryczny pociąg wystartuje z Malborka o godzinie 5:50 i zatrzyma się tylko w Szymankowie, Tczewie i Pruszczu Gdańskim, by później kontynuować trasę, zatrzymując się na wszystkich przystankach i stacjach w drodze na lotnisko. Docelowo, na stacji Gdańsk Port Lotniczy, będzie o godzinie 6:55. Powrotny kurs zaplanowano na godzinę 7:10.

  • Nowa Trasa z Tczewa Elektryczny pociąg z Tczewa (15:24) również dotrze do Portu Lotniczego Lecha Wałęsy i wróci do miasta kilka minut po godzinie 17. Obie pary pociągów będą kursować od poniedziałku do piątku. Obsługiwane będą albo przez gruntownie zmodernizowane EN57, albo przez Impulsy.

  • Nowa Trasa Gdynia Główna – Gdańsk Port Lotniczy Kolejną nowością na linii będzie pociąg Gdynia Główna (14:23) – Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Port Lotniczy – Kościerzyna – Chojnice (17:55). Ten pociąg także zaplanowano w dni robocze. Jednak kurs w drugą stronę z Chojnic odjeżdżający o 7:10 ominie trasę PKM, wybierając krótszą trasę przez Osową i Karwiny. W tym przypadku będzie to trakcja spalinowa.

  • Potencjalne Zmiany w Rozkładzie Nie wykluczone są jeszcze zmiany w rozkładzie jazdy. Urząd marszałkowski województwa pomorskiego został poproszony o potwierdzenie rozkładowych informacji. Przyjazd elektrycznych pociągów na PKM stał się możliwy dzięki elektryfikacji linii, której finansowanie uzyskano dzięki środkom unijnym.

O przejeździe próbnym elektrycznego EN57 po modernizacji informowaliśmy na „Rynku Kolejowym” (link do artykułu). Aby umożliwić korzystanie z efektów elektryfikacji linii i jednocześnie uruchamianie pociągów do Kartuz, gdzie nad torami nie rozwieszono jeszcze sieci trakcyjnej, województwo pomorskie zakupiło cztery dwutrakcyjne Impulsy od firmy Newag.

Polecane posty