Rewolucyjna Inwestycja w Regionie Lubelskim
Port Lotniczy Lublin zbliża się do rozpoczęcia budowy terminalu cargo, co zapowiada nową erę w transporcie towarów w regionie lubelskim. W najbliższych dniach lotnisko składa wniosek o uzyskanie pozwolenia na rozpoczęcie prac budowlanych. Ta inwestycja to nie tylko krok w przyszłość, ale także szansa na aktywizację gospodarczą regionu.
Sprawdź parking lublin airport
Nowe Możliwości Rozwoju
Planowany koszt tej przełomowej inwestycji wynosi 17,8 miliona złotych, a zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą, prace projektowe i budowlane potrwają 18 miesięcy. Prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk, wyraża nadzieję, że budowa rozpocznie się już na początku lata po uzyskaniu pozwolenia.
Nowoczesny Terminal Cargo
Głównym elementem tej inwestycji będzie nowoczesna hala magazynowo-przeładunkowa o powierzchni blisko 2 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie ona wyposażona w dedykowane pomieszczenia do obsługi towarów specjalnych. Oprócz tego, planuje się również budowę nowego budynku biurowego oraz placu manewrowego wraz z drogą dojazdową i chodnikami. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Zakład Budowlano-Sprzętowy Jacek Krzysiak sp. z o.o. z Łęcznej oraz Eleenergia sp. z o.o. z Lublina.
Lokalizacja Sprzyja Rozwojowi
Lotnisko Lublin posiada wiele atutów, które sprzyjają prowadzeniu usługi cargo. Jest ono międzynarodowe i czynne przez 24 godziny na dobę. Posiada także zaawansowane urządzenia nawigacyjne (ILS kat. 2), które umożliwiają operacje lotnicze nawet w trudnych warunkach pogodowych. Co istotne, może obsługiwać samoloty do kodu D, co oznacza przyjęcie samolotów takich jak Boeing 767 czy Airbus A310. Dodatkowym atutem jest doskonałe skomunikowanie z siecią dróg międzynarodowych, ekspresowych oraz koleją. Lokalizacja przy wschodniej granicy Unii Europejskiej i sąsiedztwo kluczowych przejść granicznych to kolejne korzyści.
RFS – Nowa Jakość Obsługi Cargo
Dominującym elementem obsługi cargo na Lotnisku Lublin będzie RFS (Road Feeder Service) – czyli transport towaru ciężarówkami do samolotu na innym lotnisku. Terminal cargo Portu Lotniczego Lublin zapewni bezpieczeństwo i skuteczność tej procedury.
Potencjał Rozwoju Branży Cargo
Transport lotniczy cargo to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi transportu w Polsce, z ogromnymi możliwościami rozwoju w przyszłości. W połączeniu z infrastrukturą drogową i kolejową oraz brakiem portu cargo w regionie lubelskim, rola tej inwestycji jest nieoceniona. Nowy terminal stanie się kluczowym elementem w łańcuchu dostaw w tej części kraju.
Lokalna Korzyść i Globalny Zasięg
Nowy terminal cargo na Lotnisku Lublin to nie tylko korzyść dla lokalnych przedsiębiorców, eksportujących swoje produkty do różnych krajów na świecie. To także ułatwienie dla importu przesyłek, które mogą być przechowywane, odprawiane celnie i odebrane lokalnie. Elastyczne godziny pracy cargo oraz brak długich kolejek znacznie skrócą czas dostawy. Port Lotniczy Lublin serdecznie zaprasza nie tylko pasażerów, ale także wszystkich, którzy wysyłają i odbierają przesyłki i towary.
Parametry Budowy
Nowy obiekt będzie imponujący:
- Hala magazynowo-przeładunkowa: wymiary zewnętrzne 107,80 x 21,00 m, wysokość 10,05 m, powierzchnia zabudowy 1857,45 m², kubatura 18603,23 m³.
- Budynek biurowy: wymiary zewnętrzne 9,60 x 14,60 m, wysokość 7,90 m, powierzchnia zabudowy 140,16 m², kubatura 1093,95 m³.
- Łączna powierzchnia zabudowy wynosi 1997,61 m², a łączna kubatura 19697,18 m³. Do tego dochodzi utwardzona powierzchnia (droga, chodniki, plac manewrowy) o powierzchni 2821 m².
Otwarcie nowego terminalu cargo na Lotnisku Lublin to wielki krok w rozwoju regionu lubelskiego i jednocześnie znaczący wkład w rozwój transportu lotniczego w Polsce. To inwestycja, która otwiera drzwi do nowych możliwości i wspiera dynamiczny rozwój sektora cargo.