Próba Przemytu Mięsa na Lotnisku w Balicach: 103 Kilogramy Zatrzymane

Lotnisko Kraków Balice

W Krakowie na lotnisku Balice funkcjonariusze Oddziału Celnego z Portu Lotniczego Kraków-Balice i Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przechwycili aż 103 kilogramy wyrobów wędliniarskich w nietypowej próbie przemytu. Pasażerowie przybyli tylko jednym z rejsów spoza Unii Europejskiej, a ich bagaże były pełne mięsa. Zgodnie z przepisami, produkty te zostały zatrzymane i poddane utylizacji.

Sprawdź parking krakow balice

Próba Przemytu na Lotnisku w Balicach

Władze lotniska Kraków Airport otrzymały sygnał od funkcjonariuszy celnego oddziału, że konieczne jest przeprowadzenie kontroli bagażu pasażerów, którzy przylecieli jednym z rejsów spoza Unii Europejskiej. Kontrola ta okazała się kluczowa, ponieważ w bagażach podróżnych odkryto aż 103 kilogramy wyrobów wędliniarskich. Szacowana wartość tych produktów wynosi około 10 tysięcy złotych.

Nietypowy Przemyt z Izraela

Nieoficjalne źródła sugerują, że samolot, który przyleciał do Krakowa, miał swoją trasę z Izraela. Właściciele tych zakazanych produktów teraz muszą zmierzyć się z przykrymi konsekwencjami. Obejmuje to mandaty oraz konfiskatę przewożonych wędlin.

Anna Miłosz, kierowniczka Oddziału Celnego Portu Lotniczego Kraków-Balice, podkreśliła, że na terenie Unii Europejskiej obowiązują surowe przepisy dotyczące przewozu produktów mięsnych i mlecznych. Bez przeprowadzenia granicznej kontroli weterynaryjnej nie można ich wprowadzać na terytorium UE. Przy wjeździe do Unii Europejskiej pasażerowie muszą liczyć się z kontrolami celnymi.

Konsekwencje Przewożenia Zakazanych Produktów

Produkty mięsne i mleczne, które są przewożone wbrew zakazom, zostaną zatrzymane i zniszczone. Ponadto, podróżni, którzy podejmują próbę przewiezienia takich produktów, muszą liczyć się z możliwością nałożenia grzywny lub podjęcia kroków karanych prawem.

Apel Celników do Podróżnych

Celnicy apelują do wszystkich podróżnych, aby przed rozpoczęciem podróży zagranicznych zawsze sprawdzali ograniczenia obowiązujące w danym kraju docelowym. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można znaleźć informacje dotyczące zasad przewozu określonych produktów do konkretnych państw. Przykładowo, Australii zakazane jest wwożenie żywności, roślin, zwierząt i skór zwierzęcych. Warto być świadomym przepisów obowiązujących w miejscu docelowym podróży, aby uniknąć kłopotów podczas kontroli celnych na lotniskach.

Polecane posty