Rekordowa Frekwencja na Lotnisku Kraków-Balice: Lipiec 2023

Lotnisko Kraków Balice

Kraków Airport zanotowało spektakularny wzrost liczby pasażerów w lipcu 2023 roku, przewyższając wyniki z lipca 2019 roku o 17 procent. Odkąd pandemia zaczęła tracić na sile, to lotnisko kontynuuje beeindruckenden rozwój, zyskując coraz większą popularność wśród podróżnych.

Sprawdź parking na lotnisku balice

Wyjątkowa frekwencja

W lipcu bieżącego roku Kraków Airport obsłużyło niemal 919 tysięcy pasażerów. To imponujący wzrost o 17 procent w porównaniu z lipcem przedpandemicznego 2019 roku i aż o 23 procent więcej niż w lipcu zeszłego roku. Łącznie od początku roku, lotnisko Kraków-Balice przyjęło prawie 5,3 miliona podróżnych.

Sukcesy odnotowane przez prezesura

Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek, nie kryje zadowolenia z osiągniętych wyników. Podkreślił, że zarówno frekwencja z lipca, jak i wyniki od początku roku, są najlepszymi osiągnięciami w historii tego krakowskiego lotniska. To dla nas ogromna motywacja do dalszej pracy i doskonalenia oferty dla naszych klientów.

„Dla nas każdy rekord stanowi bodziec do ciężkiej pracy. Nie tylko rozwijamy ofertę połączeń lotniczych, ale również stale ulepszamy strefę komercyjną” – wyjaśnił prezes portu lotniczego.

Wśród najnowszych atrakcji, które pasażerowie mogą teraz cieszyć się w strefie komercyjnej lotniska, znajduje się sklep sieci Victoria’s Secret, restauracja Sky Lounge oraz lodziarnia GoodLood.

Kraków-Balice w liczbach

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pasażerów, i stanowi najważniejszy port regionalny w kraju. W 2022 roku lotnisko obsłużyło prawie 7,4 miliona pasażerów, co stanowi drugi najlepszy wynik w historii lotniska. Rekordowy poziom, wynoszący 8,4 miliona podróżnych, został ustanowiony przed pandemią w 2019 roku.

Bogata oferta lotów

Aktualny rozkład lotów na lato oferuje pasażerom 145 połączeń do 107 miast w 33 krajach. Przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska zapewniają podróżnym szeroki wybór tras, umożliwiając łatwe podróżowanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dzięki osiągniętym sukcesom i stałemu rozwojowi infrastruktury i usług, Kraków-Balice nadal pozostaje atrakcyjnym punktem wyjścia i docelowym celem dla podróżnych korzystających z lotniska w południowej Polsce.

Polecane posty