Reklama Muzeum II Wojny Światowej na Lotnisku w Gdańsku – Kontrowersje wokół Niej

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Przybywając na gdańskie lotnisko, pasażerowie mogą być zaskoczeni niecodzienną formą promocji Muzeum II Wojny Światowej. Zarządca portu lotniczego w Rębiechowie zdecydował się promować to muzeum na drzwiach od toalety. Choć kodeks etyki reklamy wydaje się zabraniać takich praktyk, władze lotniska bronią swojego pomysłu.

Sprawdź parking rębiechowo lotnisko

Dziwna Lokalizacja Reklamy

Portal wybrzeze24.pl jako pierwszy ujawnił tę nietypową formę reklamy, wywołując kontrowersje w środowisku. Zgodnie z kodeksem etyki reklamy, reklamy nie powinny narażać na uszczerbek obiektów o znaczeniu historycznym lub artystycznym. Jednak władze lotniska bronią swojej decyzji.

Argumentacja Lotniska

Zarządca lotniska argumentuje, że toaleta na lotnisku jest często pierwszym miejscem, gdzie pasażerowie zagraniczni mają kontakt z danym krajem. Dlatego postanowili wykorzystać tę okazję, aby przybysze dowiedzieli się o atrakcjach regionu. Przykładowo, pasażer przylatujący do Gdańska może dowiedzieć się, że może zwiedzić Hevelianum, Europejskie Centrum Solidarności, a także molo w Sopocie czy Operę Leśną. Władze lotniska są zdania, że toaleta jest miejscem równie ważnym jak każde inne do przekazywania informacji.

Sprzeczności w Lokalizacji Reklamy

Autorzy publikacji zauważają jednak pewne sprzeczności w argumentacji władz lotniska. Twierdzą, że tekst dotyczący Muzeum II Wojny Światowej znajduje się na wewnętrznych drzwiach kabin toaletowych w strefie odlotów, a nie przylotów, jak sugeruje rzeczniczka lotniska.

Reakcja Muzeum II Wojny Światowej

W świetle tej kontrowersji, władze Muzeum II Wojny Światowej nie pozostały obojętne. Dyrektor muzeum, dr Grzegorz Berendt, wyraził swoje niezadowolenie wobec umieszczenia opisu muzeum w tak niewłaściwym miejscu. Zaznaczył, że opis martyrologii milionów ludzi nie powinien być traktowany beztrosko i bez uwzględnienia kontekstu społecznego.

Zmiana Decyzji

Po interwencji dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, informacja o muzeum została zdjęta z drzwi toalety w terminalu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Rzeczniczka portu lotniczego, Agnieszka Michajłow, potwierdziła, że zdecydowano się usunąć informację na prośbę dyrektora muzeum.

Cała sytuacja wywołała sporo kontrowersji i debat na temat etyki reklamy oraz odpowiedniego miejsca do promowania kultury i historii. Nie pozostawia wątpliwości, że reklama Muzeum II Wojny Światowej na drzwiach toalety była pomysłem nietypowym, który wzbudził wiele emocji wśród opinii publicznej.

Polecane posty