Nowości w strefie Kiss & Fly na Lotnisku Gdańsk

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Lotnisko w Gdańsku ogłosiło zmiany w funkcjonowaniu strefy Kiss & Fly.

Sprawdź gdańsk airport parking

Usprawnienia dla pasażerów

W trosce o wygodę naszych klientów i ułatwienie im procesu odbierania przybywających pasażerów, Port Lotniczy w Gdańsku wprowadził pewne zmiany w zasadach korzystania z usług strefy Kiss & Fly. Jarosław Lewkowicz, kierownik działu Eksploatacji Portu Lotniczego w Gdańsku, podzielił się tą informacją.

Nowe miejsca postojowe

Zostały wyznaczone konkretne miejsca, w których pojazdy mogą się krótko zatrzymać, jednak czas postoju nie może przekroczyć 2 minut. Wzdłuż terminalu pasażerskiego na poziomie przylotów, utworzono osiem miejsc parkingowych dla pojazdów odbierających i odprowadzających pasażerów. W tych specjalnie oznaczonych miejscach, które znajdują się blisko wejścia do terminalu, kierowcy mogą zatrzymać się na maksymalnie 2 minuty, po czym muszą odjechać, zwalniając przestrzeń dla innych kierowców.

Usprawnienia dla pasażerów

Zmiany w organizacji ruchu przed terminalem są częścią dążenia do usprawnienia procesów przyjazdu i odjazdu pasażerów, których liczba stale rośnie. Port Lotniczy w Gdańsku chce zwiększyć płynność ruchu, aby kierowcy nie zatrzymywali się dłużej niż 2 minuty bezpośrednio przy wyjściu. Im krócej kierowcy zostaną na tych miejscach, tym szybciej inni podróżni będą mogli skorzystać z nich.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Lewkowicz podkreśla, że nowa organizacja ruchu ma również na celu wyeliminowanie niebezpiecznych sytuacji, w których kierowcy zatrzymują się na pasie drogowym wzdłuż terminalu z powodu braku dostępnych miejsc w rejonie wyjść z Terminalu Pasażerskiego.

Przypomnienie dotyczące czasu postoju

Jednocześnie Port Lotniczy w Gdańsku przypomina, że w całej strefie Kiss & Fly, która służy do podwożenia i odbierania pasażerów z lotniska, czas postoju samochodów nie ulega zmianie i nadal wynosi maksymalnie 10 minut. Po tym czasie naliczane są opłaty parkingowe. Dlatego też ważne jest, aby kierowcy mieli świadomość tego ograniczenia czasowego.

Wprowadzone zmiany w strefie Kiss & Fly mają na celu poprawienie komfortu podróżnych oraz zwiększenie płynności ruchu na terenie lotniska w Gdańsku. Nowa organizacja ruchu sprzyja zarówno pasażerom, jak i kierowcom, przyczyniając się do bardziej efektywnego korzystania z usług lotniska.

Polecane posty