Rozwój Przewozów Cargo na Lotnisku Katowice im. Wojciecha Korfantego

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Lotnisko Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach podsumowuje osiągnięcia w przewozach cargo za czerwiec i pierwsze sześć miesięcy roku 2022.

Sprawdź parking katowice pyrzowice

Wzrost Przewozów w Czerwcu 2022

W czerwcu 2022 roku przez Katowice Airport przewieziono imponujące 3 789 ton frachtu, co oznacza wzrost o 1 414 ton (+59,5%) w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. W ciągu szóstego miesiąca tego roku frachtowce zrealizowały 410 startów i lądowań, co stanowi wzrost o 111 operacji (+37,1%) w porównaniu z czerwcem 2021 roku.

Dynamiczny Wzrost Przewozów od Stycznia do Czerwca

Od stycznia do końca czerwca bieżącego roku na pyrzowickim lotnisku odnotowano ogromny wzrost przewozu cargo – wynoszący 5 846 ton więcej (+42,3%) niż w pierwszym półroczu zeszłego roku. W tym czasie samoloty towarowe wykonały 2 698 startów i lądowań, co stanowi wzrost o 959 operacji (+55,1%) w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2021 roku.

Katowice Airport Liderem w Przewozach Cargo

Katowice Airport nieustannie umacnia swoją pozycję jako lidera w segmencie przewozów cargo wśród trzynastu polskich lotnisk regionalnych. To informacja kluczowa z perspektywy struktury przychodów GTL SA, gdzie przewozy frachtu odgrywają coraz istotniejszą rolę. Najnowsze prognozy sugerują, że w 2022 roku przez Pyrzowice przejdzie rekordowe około 45 tysięcy ton frachtu. Również liczba startów i lądowań samolotów cargo znacząco wzrośnie – po raz pierwszy w historii portu powinno być ich około 7 tysięcy w ciągu dwunastu miesięcy.

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej lotniskiem im. Wojciecha Korfantego, podkreśla znaczenie tych osiągnięć dla rozwoju regionu.

Polecane posty