Stavanger Znowu na Liście Wizz Air: Odłożona Inauguracja na Marzec 2023

Lotnisko Szczecin Goleniów

Wizz Air, jedna z wiodących linii lotniczych na rynku, zaskakuje podróżnych zdecydowanym opóźnieniem w wznowieniu trasy z Szczecina do Stavanger. To długo oczekiwane połączenie miało pierwotnie powrócić w sezonie zimowym, jednakże węgierski przewoźnik zaskoczył wszystkich przesuwając inaugurację na 27 marca 2023 roku.

Sprawdź szczecin parking lotnisko

Historia Inauguracji

Trasa z Szczecina do Stavanger miała być jednym z głównych punktów programu w tegorocznym sezonie zimowym. Jeszcze miesiąc temu lotnisko szczecińskie z dużym entuzjazmem ogłaszało plany wznowienia połączenia do tego malowniczego norweskiego miasta i zapewniało, że tym razem nie będzie żadnych problemów.

Według biura prasowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, przewoźnik Wizz Air obiecywał, że wznowienie lotów będzie bezproblemowe.

Trasa miała być jednym z trzech nowych połączeń z Szczecina do Norwegii, obok rotacji do Bergen i Oslo, które linią Wizz Air miała uruchomić w nadchodzącym sezonie zimowym. Niestety, te obietnice nie zostaną spełnione. Połączenie do Stavanger zostało ponownie opóźnione. To już kolejny raz, kiedy „inauguracja” tej trasy jest odkładana.

Rozpoczęcie lotów do Stavanger miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku, a potem przeniesiono je na listopad, grudzień, aż w końcu na październik bieżącego roku. Wszystko wskazywało na to, że tym razem wróci ono na stałe, ale niestety, na krótko przed planowanym wznowieniem, trasa ponownie zniknęła z systemu rezerwacyjnego Wizz Air.

Jednak nie ma powodów do rozpaczy, ponieważ nowa data inauguracji lotów z Szczecina do Stavanger została ustalona na 27 marca 2023 roku, więc podróżni wciąż mogą cieszyć się perspektywą podróży do tego urokliwego norweskiego miasta. Co ważne, pozostałe połączenia do Bergen i Oslo nie są zagrożone.

Inne Trasy na Liście Kasacji

Warto również zaznaczyć, że trasa z Rzeszowa do Oslo-Torp, z Wrocławia do Sztokholmu oraz z Gdańska do Molde, Narviku i Skellefteå zostały bezpowrotnie skasowane przez przewoźnika Wizz Air na nadchodzący okres zimowy.

Te zmiany w rozkładzie lotów mogą wpłynąć na plany podróżnych, dlatego zawsze warto monitorować aktualizacje i zmiany w ofercie lotniczej. Czekamy z niecierpliwością na marzec 2023 roku, kiedy to linia Wizz Air ponownie połączy Szczecin z uroczym Stavanger.

Polecane posty