Partnerstwo Lotnicze: Zielona Góra Pozostaje połączona z Warszawą i Lwowem

Lotnisko Zielona Góra Babimost

Władze województwa lubuskiego potwierdzają zacieśnienie współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, co zapewnia doskonałe połączenia z Zieloną Górą do Warszawy i Lwowa. Przyszłość przynosi również nadzieję na kolejne fascynujące trasy.

Sprawdź lotnisko zielona góra parking

Rozwinięcie Współpracy

Departament Infrastruktury i Komunikacji Województwa Lubuskiego ogłosił przedłużenie partnerstwa z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT w kontekście promocji turystycznej regionu Ziemi Lubuskiej. Zawarta umowa komercyjna zakłada utrzymanie połączeń prowadzonych przez narodowego przewoźnika z Zieloną Górą do Warszawy i Lwowa.

Aktualnie znajdujemy się w fazie negocjacji w celu rozszerzenia sieci połączeń na rok 2022. Cieszymy się, że nowa umowa obejmuje dwa codzienne loty do Warszawy – jeden rano i drugi wieczorem, co z pewnością spełni oczekiwania podróżnych – podkreślił Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Doskonałe Połączenia

Nowe partnerstwo zakłada realizację sześciu rejsów tygodniowo z Babimostu do stolicy Polski oraz przynajmniej jednej rotacji do ukraińskiego Lwowa. W okresie szczytu wakacyjnego podróżni będą mieli dostęp nawet do dwóch tygodniowych połączeń na Ukrainę. Wszystkie te trasy będą obsługiwane przez samoloty Bombardier Dash Q400, które pomieszczą 78 pasażerów. To najmniejsze, obok maszyn Embraer 170, samoloty w flocie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Wygodny Rozkład

Połączenia do Warszawy będą dostępne przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, z dwoma rotacjami w piątek. Loty powrotne do Zielonej Góry będą realizowane od poniedziałku do niedzieli, z wyjątkiem sobót. Czas lotu między tymi miastami wynosić będzie jedynie 1 godzinę i 5 minut. Aktualny rozkład połączeń do Lwowa obejmuje wyloty w czwartki i powroty w piątki, jednak w sezonie letnim pasażerowie będą mieli możliwość korzystania z dodatkowych lotów, odbywających się w poniedziałki (wylot) i wtorki (powrót). Czas podróży do Lwowa wyniesie 1 godzinę i 30 minut.

Dzięki temu zacieśnieniu współpracy i doskonałym połączeniom, podróżowanie z Zieloną Górą staje się jeszcze bardziej wygodne i atrakcyjne. Bez wątpienia jest to dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców regionu, jak i dla turystów, którzy mogą szybko i wygodnie dotrzeć do Warszawy i Lwowa. Oczekujemy, że ta inicjatywa przyczyni się do rozwoju turystyki w regionie Ziemi Lubuskiej.

Polecane posty