Wizz Air w Przetargu na Promocję Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Lotnisko Bydgoszcz Szwederowo

Wizz Air: Oferta na Promocję Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wizz Air to jedyna linia lotnicza, która zgłosiła się do udziału w przetargu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego na promocję tego malowniczego regionu w obszarze międzynarodowych połączeń lotniczych. Wizz Air, już obecna w Bydgoszczy, planuje obsługiwać zagraniczne trasy lotnicze z tego pięknego miejsca. W artykule tym przyjrzymy się szczegółom tej oferty oraz znaczeniu tej inwestycji dla regionu.

Sprawdź parking z dowozem na lotnisko bydgoszcz

Wizz Air w Bydgoszczy

W ubiegłym roku węgierska linia lotnicza, Wizz Air, zadebiutowała na lotnisku w Bydgoszczy, uruchamiając połączenie do Londynu Luton. Obecnie jest to jedyna trasa obsługiwana przez Wizz Air z Bydgoszczy. To ważny krok, który umożliwia mieszkańcom regionu bezpośrednie połączenie z jednym z największych ośrodków biznesowych i kulturalnych na świecie.

Przetarg na Promocję Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W pierwszych dniach sierpnia władze województwa ogłosiły przetarg o nazwie „Promocja Województwa Kujawsko-Pomorskiego w liniach lotniczych, na zagranicznej trasie lotniczej oraz na obszarach stanowiących destynacje Przewoźnika z i do Bydgoszczy.” Zainteresowanie tym przetargiem było ograniczone, gdyż tylko jedno konsorcjum podjęło wyzwanie. W jego skład wchodziła Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz linia lotnicza Wizz Air.

Oferta Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air przedstawiła ofertę, wyceniając swoje usługi na kwotę 15 244 296,20 złotych. Warto zaznaczyć, że władze województwa planowały przeznaczyć na ten cel nieco mniej, około 13,75 miliona złotych. Ta inwestycja ma na celu promowanie regionu Kujawsko-Pomorskiego jako atrakcyjnej destynacji turystycznej i biznesowej.

Realizacja Umowy

Zgodnie z warunkami przetargu, realizacja umowy ma odbywać się w ciągu 26 miesięcy od dnia jej zawarcia. Nie później niż do 15 grudnia 2025 roku region ten zostanie promowany na międzynarodowych trasach lotniczych obsługiwanych przez Wizz Air.

Wizz Air w Bydgoszczy

Obecnie Wizz Air oferuje połączenia z Bydgoszczy do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu Luton, dwa razy w tygodniu. Jest to nie tylko wygodna opcja dla mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego, ale także szansa na pozyskanie nowych turystów i inwestorów do regionu.

Podsumowanie

Wizz Air, jako jedyna linia lotnicza zainteresowana promocją Województwa Kujawsko-Pomorskiego na międzynarodowych trasach lotniczych, ma szansę na wspieranie rozwoju regionu oraz przyciąganie nowych gości. Ostateczne wyniki przetargu będą decydujące dla przyszłości tej współpracy i rozwoju turystyki oraz biznesu w Kujawsko-Pomorskim.

Polecane posty